Poznań Święty MArcin kostka gemela poznańska

Kostka na Świętym Marcinie zostanie poprawiona dzięki interwencji mieszkańca

by

in ,

Internauci dostrzegli wadliwe ułożenie kostki na Świętym Marcinie, poznański bloger zgłosił sprawę Urzędowi Miasta… i – dzięki jego zgłoszeniu – fuszerka zostanie usunięta!

Czytaj też: po interwencji Czasu na Poznań naprawiono makietę Mostu Chwaliszewskiego!

Projekt Centrum

Prace na ul. Święty Marcin stanowią pierwszy etap Projektu Centrum – odnowy śródmieścia Poznania. W najbliższych latach powstanie torowisko tramwajowe na ulicy Ratajczaka, a kompleksowo odnowiona zostanie 27 Grudnia, Kantaka, Gwarna i Al. Marcinkowskiego.

Zdjęcie internauty wywołało reakcję

Historia rozpoczyna się od niepozornej fotorelacji na forum skyscrapercity.com, na którym użytkownicy dokumentują inwestycje i oceniają przestrzeń miast.

Poznań Święty MArcin kostka gemela poznańska
Kostka brukowa na Świętym Marcinie. Fot. skyscrapercity.com

Powyższe zdjęcie zauważył prowadzący fanpage Gemela Poznańska na Facebooku. Najpierw poruszył kwestię z brukarzami, aby potwierdzić, czy doszło do fuszerki, czy kostka ułożona została zgodnie ze sztuką budowlaną.

Kilka tygodni temu ktoś z skyscrapercity.com zrobił foto dziwnego ułożenia bruku na jednej z najważniejszych inwestycji nadzorowanych przez zastępcę prezydenta Jaśkowiaka. Skonsultowałem temat z brukarzami z całej Polski, którzy…hmmm…nie pozostawili na projekcie funkcjonalno-użytkowym suchej nitki (w tym konkretnym przypadku). A raczej na projektancie/tce.

Następnie bloger zgłosił wadę w ułożeniu kostki w biurze Projektu Centrum.

Czas na Poznań regularnie publikuje fotorelacje ze Świętego Marcina Zobacz zdjęcia z września, października i listopada!

Reakcja miasta

Inwestycję na Świętym Marcinie prowadzi Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, które nadzoruje zastępca Prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski. Inwestorem są natomiast Poznańskie Inwestycje Miejskie. Bloger otrzymał pozytywną odpowiedź na swoje zgłoszenie. Na szczęście pozytywną:

Obecnie dostałem informację, że projekt zostanie zmieniony i sposób ułożenia bruku także zostanie zmieniony, a bruk ponownie ułożony w sposób, można by rzec, zgodny ze sztuką.

Cieszy ta informacja. Cieszy podejście miasta do uwag, przed odbiorem technicznym (szacun dla M. Wiśniewski), zwykłego obywatela, jakim jestem.

Blogerowi wypada pogratulować udanej interwencji. Dołączamy się do poniższej zachęty ?

Powyższa sytuacja pokazuje nam, że kontrola społeczna jest konieczna. Nikt nie jest nieomylny, nawet pracujący dla nas projektanci i wykonawcy. Do dzieła, ludziska


Comments

3 odpowiedzi na „Kostka na Świętym Marcinie zostanie poprawiona dzięki interwencji mieszkańca”

  1. […] Czytaj też: Kostka na Świętym Marcinie zostanie poprawiona dzięki interwencji mieszkańca […]

  2. […] w działaniach miasta. Niedawno Czas na Poznań prezentował skuteczną interwencje blogera. Wadliwie ułożony bruk na Świętym Marcinie zostanie poprawiony. Jeżeli nie wiesz, gdzie zgłosić dany problem lub odbiłeś/odbiłaś się od urzędniczej […]

  3. […] Pierwotnie w tym miejscu kostkę ułożono nieprawidłowo. Poprawki wprowadzono po interwencji blogera, którego serdecznie pozdrawiam ✌ Dla porównania – to samo miejsce przed poprawkami: […]

Dodaj komentarz