Narożnik Święty Marcin / Ratajczaka nocą

Święty Marcin: raczej ceniony za zieleń [WYNIKI ANKIETY]

by

in

Minął rok od zakończenia przebudowy ulicy Święty Marcin. Rośliny się ukorzeniły, drzewa rosną. Czy czytelnikom Czasu na Poznań podoba się zieleń na Świętym Marcinie?

Zobacz także
Lodziarnia Magdy Gessler w Poznaniu bez zgody konserwatora zabytków

Nowy Święty Marcin

Przypomnijmy. Rok temu zakończyła się przebudowa ulicy Święty Marcin między ul. Gwarną i Ratajczaka. Dotychczasowe „morze asfaltu” zastąpiła nawierzchnia z kostki. Liczba drzew uległa podwojeniu. Wiosną i latem docenimy ochłodę, którą dadzą trzy fontanny posadzkowe. Nocą rozbłysną efektownym, kolorowym podświetleniem.

Wiosną 2020 roku dodatkowo ustawiono kilkanaście donic z świdośliwą Lamarcka oraz z jałowcami płożącymi.

Opinie co do zieleni na nowym Świętym Marcinie były podzielone. Część osób krytykowała wycinkę drzew na początku budowy i niską powierzchnię biologiczne czynną. Części osób podoba się duża liczba posadzonych drzew. Jaką opinię na ten temat mają czytelnicy Czasu na Poznań?

Wyniki ankiety o Świętym Marcinie

Od 29 maja do 4 czerwca każdy czytelnik mógł wziąć udział w ankiecie. Wystarczyło odpowiedzieć na proste pytanie „Co sądzisz na temat zieleni na Świętym Marcinie?„. W ankiecie można było wybrać jedną z trzech opcji:

  • podoba mi się,
  • nie podoba mi się,
  • nie mam zdania.

Odpowiedzi były celowo dosyć ogólne, aby poznać faktyczne opinie, bez sugerowania oczekiwanej/właściwej opcji. W ankiecie zagłosowały 82 osoby. Ostateczne wyniki poniżej:

  • Podoba mi się (50%, liczba głosów: 41)
  • Nie podoba mi się (44%, liczba głosów: 36)
  • Nie mam zdania (6%, liczba głosów: 5)

Jakie opinie wygłaszali komentujący na Facebooku?

Stracona szansa.

Dla mnie wygląda to super!

Nie jest tragicznie, ale mimo wszystko za dużo betonu. Przydałby się prawdziwy pas zieleni tak jak było to przed przebudową.

Tak, zieleń jest dobrze zrobiona. Jest dużo lepiej niż było.

Zieleń prezentuje się całkiem ładnie. Jedynym poważnym mankamentem przebudowy jest pozostawienie miejsc parkingowych. Na tej ulicy nie powinno być żadnej możliwości parkowania.

Czytaj też
Czas na Poznań to nie tylko fotorelacje z bieżących inwestycji. Zajrzyj także m.in. do wnętrza Elektrociepłowni Garbary, Starej Rzeźni czy gmachu dawnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR.
„Incydent moczowy” zaobserwowany na ulicy 27 Grudnia to dobry pretekst, aby omówić skomplikowane losy tej przestrzeni. To kolejne – po placu Wiosny Ludów – miejsce czekające na zmiany.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie