Poznań Plac Wolności sylwester

Sylwester Miejski 2019 w Poznaniu: program imprezy

by

in

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na miejskiej imprezie sylwestrowej na placu Wolności!

Tradycyjnie na placu Wolności

Poznańską tradycją jest impreza sylwestrowa na placu Wolności. To właśnie tam organizowano miejskie powitanie nowego roku. To tutaj swoje życzenia noworoczne wygłaszali Prezydenci Poznania. Złośliwie można powiedzieć, że inną tradycją był… wybór wykonawców. Poznań omijały gwiazdy i „gwiazdki” muzyki współczesnej. Organizatorzy stawiali przed laty głównie na rodzimych wykonawców oraz na DJ-ów.

W tym roku Estrada Poznańska (organizator imprezy sylwestrowej) obchodzi 65 lecie istnienia. Z tej okazji na „bezpieczną zabawę dla całej rodziny” zaproszono Kamila Bednarka oraz Krzysztofa Zalewskiego z Zespołem, któremu gościnnie towarzyszyć będzie Brodka. O klimat wydarzenia i muzyczną oprawę zadba czołówka polskich Dj’ów: Neevald, Bartes oraz Matthew Clarck. Organizatorzy ponadto zaplanowali bezpieczny pokaz pirotechniczny.

Impreza jest bezpłatna. Wstęp wolny (z bezpłatną opaską, którą obsługa wyda przy wejściu).

Sylwester miejski 2019 Poznań – harmonogram

31 grudnia 2019 (wtorek), Poznań, plac Wolności
20.00
– otwarcie bram
21.30 – prolog muzyczny
22.00 – oficjalny start wydarzenia: Neevald, Bartes, Matthew Clark, Kasia Malenda, John James, Banan on Sax
23.20Krzysztof Zalewski z Zespołem z gościnnym udziałem Brodki
23.59 – życzenia noworoczne
00:00 – przywitanie Nowego Roku i pokaz pirotechniczny
00:30Kamil Bednarek
02.00 – zakończenie imprezy

Największe gwiazdy sylwestra 2019 w Poznaniu

Krzysztof Zalewski swoją karierę rozpoczął od zwycięstwa w 2. edycji telewizyjnego talent show „Idol”. Pracował jako instrumentalista dla różnych wykonawców, od kilku lat nagrywa solowo. Wydał 4 albumy studyjne, z czego przełomowym w jego twórczości była płyta „Złoto” z 2016 roku. Krzysztofa Zalewskiego znamy także z trasy koncertowej „Męskie granie” oraz grupy koncertowej związanej z trasą. Zalewski m.in. skomponował i napisał utwór „Początek”, który w 2018 roku prezentował wraz z Dawidem Podsiadło i Kortezem.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgała po liczne nagrody. W 2011 młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a Tuff Gong, w Kingston na Jamajce. Kamil Bednarek w 2019 roku wziął udział w trasie koncertowej swojego zespołu oraz jurorował w telewizyjnym talent show „The Voice of Poland”.

Brodka swoją karierę rozpoczynała – podobnie jak Zalewski – w „Idolu”. Wygrała trzecią edycję tego programu. Po nagraniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych płyt – debiutanckiego „Albumu”, który ukazał się zaraz po jej wygranej w „Idolu” i, dwa lata później, „Moich piosenek” – Monika Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”.

Petardy? Nie, dziękuję

Czas na Poznań dołącza się do apelu organizatorów. Nie kupujmy i nie odpalajmy samodzielnie fajerwerków. Domowe pokazy są dużo bardziej niebezpieczne i głośne. Ponadto nie odpalajmy ich na ulicach Starego Miasta. To głupie i zwyczajnie niebezpieczne. Nie tylko dla nas, ale także dla innych.

Zróbmy porządek z petardami na Starym Mieście!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie