Ul. Taczaka do przebudowy w 2019 roku

by

in

Ulica Taczaka zyska nową nawierzchnię, drzewa i więcej miejsca dla pieszych. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała o przygotowaniach do rozpoczęcia kolejnej przebudowy w centrum miasta. Według zapowiedzi prace budowlane zaczną się w marcu przyszłego roku:

Mając na celu zminimalizowanie utrudnień postanowiono, że prace przy przebudowie ul. Taczaka rozpoczną się po zakończeniu przebudowy ul. św. Marcin, a dokładniej – po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie na odcinku od ul. Gwarnej do Ratajczaka. Zaplanowano, że nastąpi to na początku marca przyszłego roku.

Przebudowa ulicy Taczaka to element planu odnowy centrum Poznania. Obejmuje on między innymi trwającą przebudowę ul. Święty Marcin, 27 Grudnia, Gwarnej, Taczaka i Al. Marcinkowskiego. Na ulicy Ratajczaka pojawi się tramwaj, a kompleksową odnowę czeka Stary Rynek. Ponadto stopniowo odnawiane są miejskie place – w 2019 roku będzie trwać przebudowa Placu Kolegiackiego i Rynku Łazarskiego.


Comments

3 odpowiedzi na „Ul. Taczaka do przebudowy w 2019 roku”

  1. […] Mieszkańcy podczas spotkania wyrazili chęć przełożenia inwestycji. Warto wspomnieć, iż w międzyczasie zyskała ona kolejny termin rozpoczęcia – obecnie to początek marca 2019. Pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich artykułów. […]

  2. […] Mieszkańcy podczas spotkania wyrazili chęć przełożenia inwestycji. Warto wspomnieć, iż w międzyczasie zyskała ona kolejny termin rozpoczęcia – obecnie to początek marca 2019. Pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich artykułów. […]

Dodaj komentarz