Warta w Poznaniu: niski poziom wody

Weekend pogodny, ale niezbyt ciepły – prognoza pogody dla Poznania

by

in

Po ostatniej fali upałów, która przyniosła rekordowo ciepły i suchy czerwiec, czas na mniej gorącą pogodę. Jaki będzie weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Po ostatniej fali upałów i rekordowo suchym czerwcu, czas na mniej ekstremalną pogodę. Jaki będzie weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 4 lipca

Ten dzień przyniesie w Poznaniu kontynuację pogody ze środy. Temperatura wzrośnie popołudniu do 22ºC. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a deszczu nie przewidujemy. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie zacznie spadać.

Noc pochmurna – niebo zakryją chmury. Temperatura minimalna wyniesie 15ºC. Padać nie będzie, wiatr słaby.

Piątek, 5 lipca

Pogoda się trochę pogorszy. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, a w dodatku zrobi się nieco chłodniej – do 20ºC. Deszczu się raczej nie spodziewamy. Wiatr – podobnie jak w czwartek – w ciągu dnia porywisty, maksymalnie do 50 km/h.

W piątek w ramach cyklu bezpłatnych koncertów #NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Strzeszyńskim zagra Mrozu.

Noc z piątku na sobotę pochmurna, termometry wskażą w najchłodniejszym momencie 16 stopni. Niebo będą szczelnie pokrywać chmury, z których nad ranem niewykluczony słaby deszcz.

Sobota, 6 lipca

Jak rozpoczniemy weekend w Poznaniu? Umiarkowanie pogodną sobotą. Przed południem może popadać, a niebo będzie całkowicie zachmurzone –  po południu sucho i z rozpogodzeniami. Temperatura wzrośnie do 20ºC. Wiatr umiarkowany, popołudniu w porywach do 60 km/h.

Nocą z soboty na niedzielę się rozpogodzi – niebo zrobi się bezchmurne. Temperatura wyniesie 12ºC, a wiatr osłabnie. Parasole możemy pozostawić w domach, gdyż padać nie będzie.

Niedziela, 7 lipca

Tydzień kończymy całkiem przyjemną i bezdeszczową niedzielą (w porównaniu do wcześniejszych dni). Możemy liczyć na długie chwile ze słońcem dzięki małemu i umiarkowanemu zachmurzeniu. Termometry pokażą 21ºC, ale wiatr nareszcie osłabnie i nie będzie wzmagał poczucia chłodu. Padać nie będzie.

Noc pogodna i sucha, z zachmurzeniem małym. Temperatura minimalna nad ranem wyniesie 11ºC. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 8/9 lipca nie są jeszcze pewne. Warto się nacieszyć temperaturami >20 stopni, gdyż początek przyszłego tygodnia przyniesie małe ochłodzenie – do 18ºC.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie