0

Sobota piękna, wyborcza niedziela pochmurna – prognoza pogody na weekend Poznań

Maj rozpoczął się nieciekawą pogodą. Jaki będzie weekend 17-19 maja? Czy możemy liczyć na słońce, czy raczej na deszcz? Czy pogoda dopisze w Noc Muzeów 2019? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 23 maja

W czwartek zrobi się trochę chłodniej – temperatura maksymalna wyniesie 17ºC. Rano możliwe słabe opady deszczu. Dzień będzie dosyć pochmurny, rozpogodzenia możliwe popołudniu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Deszcz się przyda, aby trochę wyczyścić ulice 😉

Nocą niebo się rozpogodzi. Temperatura spadnie do 7ºC. Wiatr powieje słabo, deszcz nam nie grozi.

Piątek, 24 maja

Piątek będzie cieplejszy od czwartku – temperatura wzrośnie do 22ºC. W ciągu dnia sucho i całkiem pogodnie – niebo pokryją niegroźne chmury. Wiatr słaby.

Noc z piątku na sobotę przyniesie kontynuację dobrej pogody. Niebo zachmurzone w stopniu małym, a padać nie będzie. Termometry wskażą 11ºC.

Czytaj także:

Sobota, 25 maja

Weekend w Poznaniu rozpocznie się piękną sobotą. Na niebie zachmurzenie małe, w dodatku padać ani grzmieć nie będzie. Temperatura wzrośnie do 17ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą z soboty na niedzielę niebo zacznie się chmurzyć, ale deszcz nie spadnie. Temperatura minimalna osiągnie 10ºC.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niedziela, 26 maja

Nad Poznań nasuną się chmury, które dosyć szczelnie przykryją niebo. Termometry wskażą około godziny 14 16ºC. Deszcz nam nie grozi, za to wiatr powieje mocniej – w porywach do 50 km/h.

Noc nadal pochmurna i sucha. Temperatura spadnie do 9ºC. Wiatr się trochę uspokoi i jego prędkość spadnie.

Oby pogoda nie zniechęciła nas do wyruszenia do lokali wyborczych. W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 27/28 maja nie są jeszcze pewne. Prawdopodobna jest kontynuacja pochmurnej pogody w poniedziałek z burzami, wt wtorek szansa na rozpogodzenia. Temperatury nadal poniżej 20ºC.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie