Transport Poznań ZDM ZTM MPK

Nowi dyrektorzy transportowych jednostek Urzędu Miasta Poznania

by

in

Styczeń przyniósł nam dwie ważne zmiany na stanowiskach dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych. Nowe osoby pokierują dwiema ważnymi, transportowymi jednostkami.

Nowy dyrektor Zarządu Dróg Miejskich

Jeszcze pod koniec 2018 roku dowiedzieliśmy się o zmianach w Zarządzie Dróg Miejskich. Dotychczasowa dyrektorka – Katarzyna Bolimowska – po trzech latach została zastąpiona przez Krzysztofa Olejniczaka.

Poznań polityka ZDM Krzysztof Olejniczak drogi
Krzysztof Olejniczak – nowy dyrektor ZDM. Fot. poznan.pl

Krzysztof Olejniczak wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora ZDM ds. inżynierii ruchu. Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa po Politechnice Poznańskiej, a w poznańskiej jednostce zajmującej się drogami pracuje od 2017 roku. Stanowisko dyrektora objął 1 stycznia 2019 roku.

Dotychczasowa dyrektorka – Katarzyna Bolimowska – została zdegradowana. Pracuje w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za przebudowę płyty Starego Rynku.

Czytaj też: Testy kostki na Starym Rynku – czy będzie równa po remoncie?

Nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

Kolejna zmiana pojawiła się w Zarządzie Transportu Miejskiego. Jan Gosiewski zastąpił na stanowisku dyrektora Piotra Snuszkę.

Poznań ZTM nowy dyrektor Jan Gosiewski transport
Jan Gosiewski – nowy dyrektor ZTM. Fot. poznan.pl

Jan Gosiewski to długoletni pracownik Urzędu Miasta Poznania. Do końca 2018 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. strategii i projektów Wydziału Transportu i Zieleni. Wcześniej pracował m.in. w Zarządzie Dróg Miejskich, gdzie odpowiadał za fundusze europejskie, a także był motorniczym tramwajów MPK Poznań. Stanowisko dyrektora objął 7 stycznia 2019 roku.

Czytaj też: Od stycznia 2019 roku tramwaje w weekend pojadą częściej

Piotr Snuszka w 2019 roku zamierza przejść na emeryturę, dlatego zdecydowano się na płynne przekazanie jednostki jego następcy. Snuszka będzie „zwykłym” pracownikiem ZTM-u.

Czym zajmuje się ZDM i ZTM?

Zarząd Dróg Miejskich to jednostka zajmująca się drogami. Realizuje projekty i inwestycje drogowe, tworzy projekty organizacji ruchu, utrzymuje system informacji miejskiej czy odpowiada za oświetlenie. Ściśle współpracuje z oddziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Zarząd Transportu Miejskiego realizuje zadania organizatora transportu publicznego. Zajmuje się m.in. planami inwestycji transportowych, tworzeniem rozkładów jazdy, integracją transportu z ościennymi gminami, zarządzaniem systemem parkingów P&R, integracją z innymi środkami transportu (np. koleją).


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie