Poznań Park Sołacki pogoda jesień prognoza pogody

Sprawdź prognozę na weekend 16-17 XI dla Poznania! Będzie cieplej, ale czy pogodnie?

by

in

W połowie listopada nie możemy spodziewać się wysokich temperatur, jednak koniec tego tygodnia sprawi nam miłą niespodziankę. Zobacz prognozę dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 14 listopada

W czwartek cieplej niż w poprzednich dniach, termometry wskażą do 7ºC. Przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym nie zabraknie słońca. Padać nie powinno, wiatr powieje słabo.

Noc z czwartku na piątek będzie pochmurna. Zaletą będzie utrzymywanie ciepła, przez co temperatura spadnie nieznacznie – do 4ºC. Ponadto padać nie będzie, a wiatr powoli zacznie się wzmagać – w porywach do 40 km/h.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 15 listopada

Przy zachmurzeniu dużym i całkowitym nie ma co liczyć na rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie do 11ºC. Deszczu nie musimy się obawiać. W ciągu dnia wiatr umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Nocą dosyć ciepło, do 7ºC. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, poza tym sucho. Wiatr już słaby.

Sobota, 16 listopada

Weekend rozpoczniemy ciepłą sobotą. Termometry w Poznaniu wskażą nawet 13ºC! Niestety niebo będzie dosyć szczelnie zakryte chmurami. Dobrze, że nie będzie padać. Wiatr powieje słabo.

W sobotę na placu Wolności rozpoczyna się jubileuszowe, 20. Betlejem Poznańskie!

Betlejem Poznańskie 2019. Sprawdź program imprezy na placu Wolności

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie całkowite i temperaturę minimalną wynoszącą 4ºC. Nad ranem możliwy deszcz. Wiatr słaby.

Niedziela, 17 listopada

Prognozy na niedzielę przewidują przyjemne temperatury, do 14ºC. Ponadto możemy liczyć na sporo przejaśnień (zachmurzenie małe, umiarkowane). To będzie dobry dzień do aktywności na świeżym (czy też zanieczyszczonym 😉 ) powietrzu. Wiatr słaby.

Nocą więcej chmur, jednak nie niosących opadów. Nad ranem termometry wskażą 9ºC.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 18/19 listopada nie są stuprocentowo pewne. Tydzień rozpoczniemy ochłodzeniem, z temperaturami do 7-8 stopni. Noce chłodne, w granicach 3ºC. Pochmurno, ale możemy liczyć na rozpogodzenia.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie