Stare Miasto w Poznaniu. Ratusz, Zamek Przemysła, kamienice i słoneczna pogoda

Poznań – pogoda 3-5 kwietnia: sporo słońca i coraz cieplej. A później nawet do 20 stopni!

by

in

Wiosna w pełni – tak w skrócie można podsumować prognozę pogody na najbliższe dni. Choć słońce i wysokie temperatury mogą zachęcać do wyjścia: pamiętajmy: jeżeli nie musimy, siedźmy w domu!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 3-5 kwietnia

Piątek, 3 kwietnia

Piątek będzie dosyć pogodny, z zachmurzeniem umiarkowanym. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 9ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć.

Nocą sucho, ale pochmurno. Temperatura spadnie do 2ºC, możliwe lokalne przymrozki. Wiatr powieje słabo.

Sobota, 4 kwietnia

Weekend w Poznaniu rozpoczynamy całkiem ładną sobotą. Przed południem sporo słońca, później przybędzie chmur. Deszcz nie powinien się pojawić. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie nam niemalże bezchmurne niebo. A to oznacza niskie temperatury. Nad ranem nawet w okolicach 0, -1ºC! Padać nie powinno, wiatr słaby.

Niedziela, 5 kwietnia

Coraz cieplej: temperatura maksymalna osiągnie 12ºC. Ponadto niebo będzie niemalże bezchmurne. Padać nie powinno, wiatr powieje słabo.

Nocą bezchmurnie i sucho. Temperatura minimalna osiągnie 2ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów czy wyjścia do sklepu (w końcu niedziela handlowa!), bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Zostań w domu: internauci zachęcają do samokwarantanny w obliczu koronawirusa

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 6/7 kwietnia nie są stuprocentowo pewne. Zapowiada się piękna, słoneczna, wyżowa pogoda (a to warunki raczej sprzyjające zanieczyszczeniom powietrza). Poza tym zrobi się ciepło: w poniedziałek do 16-17, a we wtorek nawet do 20ºC!

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie