Zima w Poznaniu. Mroźna pogoda w dolinie Warty: śnieg

Poznań: pogoda na weekend 15-17 stycznia. Silny mróz! Nawet do -20 stopni

by

in

Przygotujmy się na dwudniowy atak niskich temperatur. Silnemu mrozowi będzie towarzyszyć bezchmurne niebo. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 15-17 stycznia

Piątek, 15 stycznia

Prognozujemy zachmurzenie duże, przejaśnienia – o ile się pojawią – będą krótkotrwałe. Popołudniu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura wzrośnie do -1ºC. Wiatr słaby.

Nocą pochmurno i bez opadów. Temperatura w najchłodniejszym momencie spadnie do -6ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 16 stycznia

W Poznaniu niebo będzie gęsto zasnute chmurami – Słońca raczej nie zobaczymy. Popołudniu możliwy śnieg. Temperatura maksymalna osiągnie -2ºC i pojawi się po zachodzie słońca (tak, podczas dnia będzie nieco zimniej). Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h. Lokalnie możliwe zawieje śnieżne.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie silne ochłodzenie. Nad ranem zobaczymy -15ºC. Przestanie padać, a z nieba znikną chmury. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 17 stycznia

To będzie najchłodniejszy dzień tej zimy. W ciągu dnia temperatura osiągnie maksymalnie -12ºC. Na niebie chmur nie będzie prawie wcale. Opadów nie prognozujemy, wiatr słaby.

Nocą bez opadów i z zachmurzeniem małym. Ostrzegamy, będzie mroźno. Temperatura spadnie nawet do -20ºC. Wiatr słaby.

Zobacz też

Kolejne dni

Poniedziałek jeszcze zimny (-11 stopni w dzień), potem rozpocznie się ocieplenie. Już w środę temperatura w ciągu dnia przekroczy 0. Ocieplenie przyniesie ze sobą opady deszczu.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie