Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Coraz chłodniej i pochmurno – prognoza 16-19 stycznia dla Poznania

by

in

Prawdziwej, śnieżnej zimy nadal na horyzoncie nie widać. Mimo to w weekend 17-19 stycznia zacznie się robić chłodniej. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Prognoza na weekend 16-19 stycznia 2020

Czwartek, 16 stycznia

W Poznaniu nie powinno zabraknąć słońca – prognozujemy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 8ºC. Wiatr powieje słabo, padać nie będzie.

Noc z czwartku na piątek bezdeszczowa i dosyć pogoda. Uważajmy na mgły, które mogą się pojawiać. Temperatura spadnie do 1ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby.

Piątek, 17 stycznia

Piątek także powinien przynieść sporo rozpogodzeń (przy zachmurzeniu umiarkowanym do dużego). Temperatura maksymalna osiągnie 6ºC. Parasole możemy pozostawić w domach. Wiatr słaby, czasami nieco mocniejszy (w porywach do 40 km/h).

Nocą przewidujemy zachmurzenie duże do całkowitego. Na szczęście z chmur nie powinien spać deszcz czy śnieg. Termometry nad ranem wskażą 2ºC. Wiatr słaby.

Sobota, 18 stycznia

Sobota przyniesie pogorszenie pogody. Na niebie sporo chmur i mało chwil ze słońcem. Popołudniu spadnie deszcz. Temperatura wzrośnie do 5ºC. Wiatr słaby. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Noc z soboty na niedzielę będzie sucha, ale nadal z zachmurzeniem całkowitym. Temperatura minimalna wyniesie 2ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 19 stycznia

Ostatni dzień weekendu nie przyniesie dużej odmiany. Nadal pochmurno, raczej bez słońca – ale za to bez deszczu. Około południa na termometrach zobaczymy 3ºC. Wiatr słaby.

Nocą niebo zacznie się rozpogadzać. Chłodno: temperatura spadnie w okolice 0ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Padać nie powinno.

Zobacz też:
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 20/21 stycznia nie są stuprocentowo pewne. Poniedziałek jeszcze z zachmurzeniem umiarkowanym, we wtorek już na niebie niewiele chmur. Temperatury w ciągu dnia w okolicach 3 stopni, nocą możliwe przymrozki.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie