Kierowcy stali w korkach mimo darmowego transportu zbiorowego

Mieszkańcy Poznania – jak co dzień – tkwili w popołudniowych korkach. Mimo tego, że z okazji Dnia bez samochodu kierowcy mogli za darmo jeździć tramwajami, autobusami i pociągami.

Dzień jak co dzień

Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem rutynowych korków. Z powodu zbyt dużej liczby chętnych na przejazd zatkała się Hetmańska w kierunku Ronda Środka czy drogi prowadzące do Ronda Żegrze.

Przeczytaj też o tym, kto może dzisiaj i jutro skorzystać z darmowego transportu

Korki występują także m.in na ulicy Królowej Jadwigi czy Drodze Dębińskiej. Nie były ponadprzeciętnie duże i kierowcy raczej nie mogli być nimi zaskoczeni.

Promocja mało przekonująca

Mało zaskakujące było też to, iż kierowcy nie rzucili się do transportu zbiorowego. Przypomnijmy: dzisiaj – z dowodem rejestracyjnym – można podróżować bezpłatnie autobusami i tramwajami w Poznaniu oraz pociągami po województwie wielkopolskim.

Promocje wyłącznie dla osób posiadających samochody spotykają się z różnymi reakcjami. Niektórzy uważają je za dobrą promocję transportu zbiorowego. Inni zastanawiają się, czy dotowanie kierowców przez samorządy (czyli – pośrednio – nas wszystkich) przynosi wymierne korzyści.

Jedna odpowiedź na temat “Kierowcy stali w korkach mimo darmowego transportu zbiorowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: