Poznań prognoza na majówkę i weekend majowy

Jaka będzie pogoda w majówkę w Poznaniu? Nieciekawa [PROGNOZA]

by

in

Tydzień rozpoczął się piękną pogodą. Jaka będzie majówka? Czy zrobi się chłodniej? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Majówka to czas wyjątkowej akcji Poznań za pół ceny. Ponad 100 atrakcji w obniżonych cenach… lub za darmo!

Poznań za pół ceny 2019: moc atrakcji na koniec majówki

Środa, 1 maja

Święto Pracy oraz 25. rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej w Poznaniu rozpocznie się ładnym, słonecznym porankiem. Popołudniu nadejdą chmury, z których może spaść deszcz. Ciepło: termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia 19ºC. Wiatr słaby

Noc sucha i pochmurna – niebo szczelnie przykryją chmury. Temperatura spadnie do 6ºC. Wiatr zacznie się powoli wzmagać.

Czwartek, 2 maja

Dzień Flagi w Poznaniu niestety nie będzie zbyt ładny. Zrobi się pochmurno (popołudniu rozpogodzenia) i wietrznie (porywy do 50 km/h). Istnieje szansa na słaby deszcz, a temperatura wzrośnie do ok. 14ºC. Nad Poznaniem skończy się front atmosferyczny z północnej Polski, którego położenie ciężko przewidzieć – dlatego w czwartek ciężko do końca przewidzieć pogodę.

Nocą z czwartku na piątek nie uświadczymy deszczu, a termometry pokażą 6ºC. Zachmurzenie będzie umiarkowane, wiatr osłabnie.

Czytaj także: Bazgroły sposobem na wandalizm – czwarta edycja akcji „Przystanek jak malowany”

Piątek, 3 maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja (ustanowione na znak uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku) przyniesie zdecydowane pogorszenie pogody. Z pewnością zrobi się pochmurno i niezbyt ciepło – maksymalnie do 11ºC. Wiatr słaby i umiarkowany.

Noc z piątku na sobotę będzie zimna. Temperatura spadnie do, uwaga, 2ºC! Przy gruncie możliwe przymrozki. Przynajmniej poobserwujemy gwiazdy na pogodnym niebie.

Sobota, 4 maja

W sobotę szykuje się kontynuacja nieciekawej aury. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wiatr w porywach do 40 km/h i niewykluczony słaby, popołudniowy deszcz. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia 10ºC.

Noc będzie bardzo chłodna, termometry wskażą w okolicach 0ºC. Niech nie zdziwią nas przygruntowe przymrozki, podobnie jak dosyć pogodne niebo i słaby wiatr.

Niedziela, 5 maja

Czy koniec majówki w Poznaniu zapewni lepszą pogodę? Trochę tak: wiatr z pewnością nie będzie nam dokuczał, a i niebo się rozpogodzi. Temperatura wzrośnie około godziny 13 do 11ºC. Deszczu nie przewidujemy.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal chłodna (3ºC), ale z mniejszą szansą na przymrozek. Nieco wyższe temperatury niż w poprzednich nocach to efekt umiarkowanego i dużego zachmurzenia, które zapobiegną wychładzaniu się gruntu i dolnej partii troposfery.

Jak zmienił się Poznań przez 35 lat? Zobacz wyjątkowe zdjęcia satelitarne:

Poznań 1984-2018: zobacz, jak zmieniło się miasto

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać niezłą pogodę i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc ?

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie