Jaka będzie pogoda w majówkę w Poznaniu? Nieciekawa [PROGNOZA]

Poznań prognoza na majówkę i weekend majowy
Poznań: prognoza pogody na majówkę, jaka będzie majówka. Chłodna!

Tydzień rozpoczął się piękną pogodą. Jaka będzie majówka? Czy zrobi się chłodniej? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Majówka to czas wyjątkowej akcji Poznań za pół ceny. Ponad 100 atrakcji w obniżonych cenach… lub za darmo!

Poznań za pół ceny 2019: moc atrakcji na koniec majówki

Środa, 1 maja

Święto Pracy oraz 25. rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej w Poznaniu rozpocznie się ładnym, słonecznym porankiem. Popołudniu nadejdą chmury, z których może spaść deszcz. Ciepło: termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia 19ºC. Wiatr słaby

Noc sucha i pochmurna – niebo szczelnie przykryją chmury. Temperatura spadnie do 6ºC. Wiatr zacznie się powoli wzmagać.

Czwartek, 2 maja

Dzień Flagi w Poznaniu niestety nie będzie zbyt ładny. Zrobi się pochmurno (popołudniu rozpogodzenia) i wietrznie (porywy do 50 km/h). Istnieje szansa na słaby deszcz, a temperatura wzrośnie do ok. 14ºC. Nad Poznaniem skończy się front atmosferyczny z północnej Polski, którego położenie ciężko przewidzieć – dlatego w czwartek ciężko do końca przewidzieć pogodę.

Nocą z czwartku na piątek nie uświadczymy deszczu, a termometry pokażą 6ºC. Zachmurzenie będzie umiarkowane, wiatr osłabnie.

Czytaj także: Bazgroły sposobem na wandalizm – czwarta edycja akcji „Przystanek jak malowany”

Piątek, 3 maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja (ustanowione na znak uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku) przyniesie zdecydowane pogorszenie pogody. Z pewnością zrobi się pochmurno i niezbyt ciepło – maksymalnie do 11ºC. Wiatr słaby i umiarkowany.

Noc z piątku na sobotę będzie zimna. Temperatura spadnie do, uwaga, 2ºC! Przy gruncie możliwe przymrozki. Przynajmniej poobserwujemy gwiazdy na pogodnym niebie.

Sobota, 4 maja

W sobotę szykuje się kontynuacja nieciekawej aury. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wiatr w porywach do 40 km/h i niewykluczony słaby, popołudniowy deszcz. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia 10ºC.

Noc będzie bardzo chłodna, termometry wskażą w okolicach 0ºC. Niech nie zdziwią nas przygruntowe przymrozki, podobnie jak dosyć pogodne niebo i słaby wiatr.

Niedziela, 5 maja

Czy koniec majówki w Poznaniu zapewni lepszą pogodę? Trochę tak: wiatr z pewnością nie będzie nam dokuczał, a i niebo się rozpogodzi. Temperatura wzrośnie około godziny 13 do 11ºC. Deszczu nie przewidujemy.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal chłodna (3ºC), ale z mniejszą szansą na przymrozek. Nieco wyższe temperatury niż w poprzednich nocach to efekt umiarkowanego i dużego zachmurzenia, które zapobiegną wychładzaniu się gruntu i dolnej partii troposfery.

Jak zmienił się Poznań przez 35 lat? Zobacz wyjątkowe zdjęcia satelitarne:

Poznań 1984-2018: zobacz, jak zmieniło się miasto

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać niezłą pogodę i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc 🌙

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: