Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Weekend pochmurny, ale dosyć ciepły – prognoza 14-16 lutego dla Poznania

by

in

Przed nami weekend z niewielką ilością słońca. Dobrze, że temperatura dopisze. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też
Susza zimą? Oczywiście! Trwa w Poznaniu i na znacznym obszarze Polski

Prognoza na weekend 14-16 lutego 2020 dla Poznania

Piątek, 14 lutego

Na niebie sporo chmur, zbyt wielu rozpogodzeń nie ujrzymy. Temperatura wzrośnie do 5ºC. Popołudniu możliwe opady deszczu. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie szybko rosnąć.

Nocą sucho i z zachmurzeniem dużym. Temperatura spadnie do 1ºC, nie można wykluczyć lokalnych przymrozków. Wiatr słaby.

Sobota, 15 lutego

Sobota w Poznaniu będzie pochmurna (zachmurzenie duże) z nielicznymi przejaśnieniami. Deszczu nie przewidujemy. Termometry popołudniu pokażą 7ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę upłynie pod znakiem całkowitego zachmurzenia. Padać nie powinno. Temperatura minimalna wyniesie 4ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 16 lutego

Chmury nie odpuszczą – prognozujemy zachmurzenie całkowite, popołudniu możliwy słaby deszcz. Cieplej: popołudniu do 11ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Nocą ciągle pochmurno, ale jednocześnie bezdeszczowo. Temperatura będzie oscylować w granicach 10ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, do 50 km/h.

Zobacz też
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 17/18 lutego nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek deszczowo i z zachmurzeniem całkowitym, na termometrach do 11 stopni. We wtorek nareszcie więcej rozpogodzeń, ale zacznie się ochładzać.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie