Głogowska Łazarz w Poznaniu deszcz, chmury i piesi

Poznań: prognoza na weekend 25-27 września. Pochmurno i deszczowo

by

in

Pożegnajmy się ze słońcem i wysokimi jak na wrzesień temperaturami. Przed nami pogorszenie pogody. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 25-27 września

Piątek, 25 września

Prognozujemy zachmurzenie duże do całkowitego, raczej bez przejaśnień. Od południa zacznie padać deszcz, czasami intensywnie. Temperatura wzrośnie do 21ºC, od południa zacznie szybko spadać. Wiatr słaby, czasami umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Nocą sucho, ale z zachmurzeniem całkowitym. Temperatura spadnie do 13ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 26 września

Słońca w Poznaniu nie zobaczymy (przewidujemy zachmurzenie całkowite). Przed południem będzie padać. Temperatura maksymalna osiągnie 17ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie szybko spadać.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Padać nie będzie. Temperatura minimalna wyniesie 9ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 27 września

W niedzielę bez zmian. Zachmurzenie duże do całkowitego i deszcz, który może się pojawić przez cały dzień. Chłodno: w najcieplejszym momencie dnia 10-12ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Nocą zacznie się rozpogadzać, padać nie powinno. Termometry nad ranem wskażą 7ºC. Wiatr słaby.

Kolejne dni

W przyszłym tygodniu utrzymają się temperatury w granicach 14-16 stopni. Choć momenty deszczowe będą się pojawiać, to możemy liczyć na dni z rozpogodzeniami.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie