Poznań, plac Wolności. Upalny dzień ze słoneczną pogodą, fontanna dodaje ochłody

Poznań: prognoza na weekend 22-24 sierpnia. Koniec upałów? W sobotę deszcz i burze

by

in

W piątek chrońmy się przed upałem, w sobotę – przed deszczem i burzami. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 22-24 sierpnia

Piątek, 22 sierpnia

To będzie upalny dzień. Temperatura wzrośnie do 32ºC. Pamiętajmy o piciu wody, ograniczajmy przebywanie w pełnym słońcu. Na niebie zachmurzenie małe, padać nie będzie. Wiatr słaby.

Nocą ciągle pogodnie i sucho. Temperatura spadnie do 21ºC, tak więc będzie to „noc tropikalna”. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 23 sierpnia

Rano w Poznaniu sporo słońca. Około południa niebo zakryją chmury, z których spadnie deszcz. Pojawią się także burze. Temperatura maksymalna około południa osiągnie 28ºC, po deszczu poczujemy, że jest chłodniej. Wiatr słaby, podczas burz porywisty.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym. Opadów czy burz nie prognozujemy. Temperatura spadnie do 17ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 24 sierpnia

Prognozujemy zachmurzenie małe do umiarkowanego. Chłodniej: termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 26ºC. Padać czy grzmieć nie będzie. Wiatr słaby, około południa umiarkowany (w porywach do 50 km/h).

Nocą bezchmurnie, padać nie będzie. Temperatura spadnie do 16ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Prognozy na kolejne dni nie są stuprocentowo pewne. Prawdopodobnie będzie jeszcze chłodniej – w poniedziałek 23, we wtorek 21 stopni. Początek tygodnia pogodny, koniec – deszczowy.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie