Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Poznań: prognoza na weekend 9-11 października. Ochłodzenie, a w sobotę może padać

by

in

Czas się pożegnać z temperaturami dochodzącymi do 20 stopni. W sobotę odczujemy ochłodzenie. Temperatury w granicach 12 stopni utrzymają się do przyszłego tygodnia.

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 9-11 października

Piątek, 9 października

Przewidujemy zachmurzenie umiarkowane do dużego, z licznymi przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 16ºC. Padać nie będzie, wiatr słaby.

Nocą pochmurno (z zachmurzeniem dużym do całkowitego), ponadto może przelotnie padać. Temperatura spadnie do 11ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 10 października

Rozpogodzenia pojawią się rano, poza tym sporo chmur. W ciągu dnia w Poznaniu możliwe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 14ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę sucha, ponadto po północy zacznie zza chmur wyłaniać się zagwieżdżone niebo. Temperatura minimalna wyniesie 5ºC. Padać nie będzie, wiatr powieje słabo.

Niedziela, 11 października

W niedzielę bez deszczu i z zachmurzeniem umiarkowanym (szczególnie słonecznie będzie do godziny 13-15). Temperatura maksymalna osiągnie 13ºC. Wiatr słaby.

Nocą ciągle pogodnie i prawie bezchmurnie. Chłodno: nad ranem około 7ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Raczej pochmurno i z deszczem – tak rozpocznie się kolejny tydzień. Temperatury maksymalne w granicach 12 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie