"Żelazko" i oś ulicy Długiej prowadząca do kościoła przy Placu Bernardyńskim

W weekend pogodnie, poza tym się ociepli – prognoza pogody dla Poznania

by

in

Początek tygodnia nas nie rozpieścił. Padało, wiało i ochłodziło się. Jednak pod koniec tygodnia czeka nas zmiana. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 19 września

W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane, chwil ze Słońcem będzie sporo. Deszczu nie przewidujemy. Temperatura wzrośnie do 15ºC, wiatr osłabnie, choć w porywach może jeszcze powiać do 40 km/h.

Noc z czwartku na piątek z zachmurzeniem umiarkowanym. Nad ranem chłodno, termometry wskażą 7ºC. Deszcz z pewnością nam nie zagrozi.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 20 września

W piątek sucho i bez porywistego wiatru. Poranek pogodny, w ciągu dnia zachmurzy się i popołudniu raczej Słońca nie zobaczymy. Temperatura maksymalna wyniesie 13ºC.

Nocą przy sporym zachmurzeniu ciężko będzie zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Jednak dzięki pokrywie z chmur temperatura utrzyma się w okolicach 10 stopni. Padać nie powinno.

W piątek Dzień bez samochodu, czyli darmowe przejazdy tramwajami, autobusami i pociągami dla kierowców. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje przygotowano z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego transportu:

Tydzień zrównoważonego transportu: darmowa komunikacja kierowcom, odblaski pieszym

Sobota, 21 września

Weekend rozpoczniemy dosyć ładną sobotą, w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane. Padać nie będzie. Do Poznania dotrze nieco cieplejsze powietrze: temperatura osiągnie 19 stopni. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę niemalże bezchmurna i sucha. Temperatura minimalna będzie równa 8ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 22 września

Termometry w Poznaniu wskażą nawet 20 stopni. Ponadto będzie bardzo pogodnie, ciężko będzie zobaczyć chmury na niebie ☁ Wiatr słaby, parasole możemy pozostawić w domach.

Noc nieco bardziej pochmurna, ale nadal bez opadów czy porywistego wiatru. Temperatura spadnie do 11 stopni.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 23/24 września nie są stuprocentowo pewne. Ocieplenie powinno się utrzymać, z temperaturami do 20-22 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie