Poznań Sołacz Aleja Wielkopolska

Pogodnie, ale z ochłodzeniem na horyzoncie – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Marzec się kończy i powoli wyczekujemy ładnej oraz ciepłej pogody. Weekend będzie pogodny, ale po nim… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czwartek, 28 marca

Prognozę rozpoczynamy od pochmurnego czwartku. Niebo szczelnie przykryją chmury. Prognozy przewidują opady mżawki. Temperatura maksymalna osiągnie 12ºC. Wiatr słaby.

Noc pochmurna i sucha. Termometry wskażą najmniej 5ºC. Wiatr nadal słaby.

Piątek, 29 marca

Piątek będzie dosyć zbliżony pogodowo do czwartku. Prognozy przewidują umiarkowane i duże zachmurzenie. Deszcz przeszkadzać nam nie będzie, a temperatura maksymalna wyniesie 14ºC. Wiatr powieje słabo.

W nocy z piątku na sobotę deszcz nie będzie padać, a niebo w końcu się rozpogodzi. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 5ºC.

Sobota, 30 marca

Weekend w Poznaniu rozpocznie się całkiem ciepło. Temperatura wyniesie maksymalnie 15ºC.  Deszcz na pewno nie spadnie, a zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Wiatr bardzo słaby.

Noc z soboty na niedzielę także będzie przyjemna pod kątem temperatury, która wyniesie minimalnie 7ºC. Na pogodnym niebie z łatwością poobserwujemy gwiazdy.

Pamiętajmy: tej nocy następuje zmiana czasu.

Niedziela, 31 marca

Ostatni dzień tygodnia i marca w naszym mieście nie przyniesie tak ładnej pogody jak sobota – przez Polskę przejdzie chłodny front atmosferyczny. Temperatura wzrośnie do 10-12ºC i popołudniu zacznie szybko spadać, zachmurzenie będzie umiarkowane. Rano niewykluczony słaby deszcz.

31 marca to handlowa niedziela

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie chłodna. Temperatura spadnie do ~-1ºC, przy gruncie zrobi się jeszcze zimniej. Z zalet: padać nie będzie, a niebo będzie niemalże bezchmurne.

W weekend warto skorzystać z pogody i wybrać się na spacer po odnowionej ulicy Święty Marcin. Jeżeli pospacerujecie po zachodzie słońca, czeka na was mała niespodzianka…

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 1/2 kwietnia nie są jeszcze pewne, ale te dni powinny być całkiem pogodne (z małym zachmurzeniem) i bezdeszczowe. Wyż ściągnie do Poznania chłodne powietrze: w ciągu dnia termometry wskażą do 8-10ºC, nocą temperatura spadnie do ~2ºC. Niewykluczone przymrozki.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie