Poznań Nowa Podgórna

Kamienica przy ulicy Podgórnej zostanie wyburzona pod nowy budynek

by

in

Inwestycja, która niedługo ma powstać w Poznaniu przy ul. Podgórnej, doprowadzi do wyburzenia jednej z przedwojennych kamienic.

Nowa Podgórna – nowa inwestycja

O losach kamienicy przy ul. Podgórnej 7 donosi portal urbanity.pl. Obecny właściciel – spółka Structure Capital specjalizująca się w działalności deweloperskiej w centrach miast – planuje postawienie nowego budynku mieszkaniowo-usługowego.

Nowa Podgórna podzielona zostanie na trzy części nawiązujące bezpośrednio do struktury kamienic wielkomiejskich – wysoką dolną część, gdzie znajdą się sklepy i lokale użytkowe, część środkową z najbardziej reprezentacyjnymi mieszkaniami oraz część najwyższą. Według projektu biura Easst.com, budynek ma być strzelisty a parter w dużej części przeszklony i otwarty. Dla uzyskania efektu wysokiego parteru połączono wizualnie trzy kondygnacje.

Nowa Podgórna – wyburzenie kamienicy

Realizacja Nowej Podgórnej będzie wiązała się z wyburzeniem istniejącej kamienicy przy Podgórnej 7. Nowa budowla będzie cechować się zupełnie innym podziałem elewacji i wysokości kondygnacji. Ponadto zostanie wzniesiona w stylu postmodernistycznym – z dużymi przeszkleniami, pilastrami wykończonymi kamienną okładziną i stromym dachem.

Poznań Podgórna 7 Nowa Podgórna wyburzenie kamienicy
Istniejąca kamienica przy ul. Podgórnej 7, która ma zostać wyburzona. Fot. Google Maps

Nowy budynek na Podgórnej nie będzie pierwszym o współczesnym stylu architektonicznym. Przy placu Wiosny Ludów znajduje się postmodernistyczny Kupiec Poznański, budynek na narożniku Szkolnej oraz Don Prestige Residence, w środkowej części ulicy – hotel Hampton by Hilton, a przecięcie z Al. Marcinkowskiego wieńczy Galeria MM. Będzie to pierwsze miejsce na Podgórnej, w którym pod kilof pójdzie przedwojenna kamienica.


Comments

2 odpowiedzi na „Kamienica przy ulicy Podgórnej zostanie wyburzona pod nowy budynek”

  1. […] Czytaj też: Kamienica przy ulicy Podgórnej zostanie wyburzona pod nowy budynek […]

  2. […] Czytaj też: Kamienica przy ulicy Podgórnej zostanie wyburzona pod nowy budynek […]

Dodaj komentarz