Będzie chłodniej – tygodniowa prognoza pogody Poznań

Poznań Betlejem Poznańskie jarmark święta

Po ciepłym ale deszczowym okresie nadszedł czas na małe ochłodzenie. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

To ostatni moment, aby zagłosować na Betlejem Poznańskie w walce o prestiżowe wyróżnienie!

Poniedziałek, 10 grudnia

Tydzień w Poznaniu rozpocznie się umiarkowanie ciepło. Termometry wskażą maksymalnie 5°C! Rano pochmurno, wieczorem możliwe rozpogodzenia. Przydadzą się nam parasole, bo spadnie deszcz. Wiatr umiarkowany.

Noc chłodna, z temperaturą do 2°C. Będzie padać deszcz, za to wiatr osłabnie.

Wtorek, 11 grudnia

Poznań odczuje tego dnia nieco niższą temperaturę, maksymalnie wynoszącą 4°C. Ciśnienie zacznie powoli rosnąć. Pogoda średnia: rano możliwy deszcz; wiatr powieje słabo. Ranek pochmurny, popołudniu się rozpogodzi.

Noc mroźna – temperatura spadnie do -1°C, przy gruncie – jeszcze chłodniej. Na szczęście nie spadnie deszcz. Niebo zacznie się rozpogadzać.

Środa, 12 grudnia

Dzień będzie dosyć pogodny. Odczujemy w Poznaniu małe ochłodzenie – temperatura spadnie do 2-3°C w najcieplejszym momencie dnia. Parasole nie będą nam potrzebne. Ciśnienie wysokie, do 1020 hPa.

Nocą może spaść deszcz, niewykluczone są także opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować wokół 0°C. Wiatr słaby.

Czwartek, 13 grudnia

W czwartek w Poznaniu raczej nie doznamy promieni słonecznych. Zrobi się też jeszcze chłodniej, maksymalnie do 1-2°C. W ciągu dnia może słabo padać deszcz lub marznący deszcz, ten ostatni na szczęście mało prawdopodobny.

W ciągu nocy temperatura spadnie do -2°C. Padać raczej nie powinno. Pierwsza część nocy pochmurna, bliżej świtu możliwe przejaśnienia.

Piątek, 7 grudnia

Prognozy nie dają pewności, czy w Poznaniu tego dnia będzie w okolicach 0°C, czy jednak mróz. Przynajmniej chmury nie pokryją całego nieba i możemy liczyć na przejaśnienia.

Wyżowa, bezchmurna aura sprowadzi nocą mróz, nawet do -2°C. Nie będzie padać.

Sobota, 8 grudnia

Weekend rozpocznie się pogodnie, ale chłodno – z temperaturą w okolicach 0°C w najcieplejszym momencie dnia. Parasole możemy zostawić w domach – raczej nie będą potrzebne. Wiatr nadal słaby.

Szykuje się idealna pogoda do wybrania się na Stary Rynek. Tam nadal będzie trwać Betlejem Poznańskie!

W pierwszej części nocy możliwy słaby mróz, potem zacznie się ocieplać. Nad Poznań zacznie wchodzić ciepły front atmosferyczny z chmurami i słabym deszczem przed świtem.

Niedziela, 9 grudnia

Tydzień skończy się deszczowo (to w pierwszej części dnia) i z wyższymi temperaturami. Termometry wskażą maksymalnie do 3-4°C. Wiatr powieje słabo, Słońca raczej w niedzielę nie zobaczymy.

To kolejny weekend z Betlejem Poznańskim na Placu Wolności. Sprawdź program imprezy!

Noc z niedzieli na poniedziałek cieplejsza niż w ostatnich dniach. Mrozu nie będzie, temperatura spadnie do 2°C. Będzie pochmurno i bezwietrznie.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: