Poznań Betlejem Poznańskie jarmark święta

Będzie chłodniej – tygodniowa prognoza pogody Poznań

by

in

Po ciepłym ale deszczowym okresie nadszedł czas na małe ochłodzenie. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

To ostatni moment, aby zagłosować na Betlejem Poznańskie w walce o prestiżowe wyróżnienie!

Poniedziałek, 10 grudnia

Tydzień w Poznaniu rozpocznie się umiarkowanie ciepło. Termometry wskażą maksymalnie 5°C! Rano pochmurno, wieczorem możliwe rozpogodzenia. Przydadzą się nam parasole, bo spadnie deszcz. Wiatr umiarkowany.

Noc chłodna, z temperaturą do 2°C. Będzie padać deszcz, za to wiatr osłabnie.

Wtorek, 11 grudnia

Poznań odczuje tego dnia nieco niższą temperaturę, maksymalnie wynoszącą 4°C. Ciśnienie zacznie powoli rosnąć. Pogoda średnia: rano możliwy deszcz; wiatr powieje słabo. Ranek pochmurny, popołudniu się rozpogodzi.

Noc mroźna – temperatura spadnie do -1°C, przy gruncie – jeszcze chłodniej. Na szczęście nie spadnie deszcz. Niebo zacznie się rozpogadzać.

Środa, 12 grudnia

Dzień będzie dosyć pogodny. Odczujemy w Poznaniu małe ochłodzenie – temperatura spadnie do 2-3°C w najcieplejszym momencie dnia. Parasole nie będą nam potrzebne. Ciśnienie wysokie, do 1020 hPa.

Nocą może spaść deszcz, niewykluczone są także opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować wokół 0°C. Wiatr słaby.

Czwartek, 13 grudnia

W czwartek w Poznaniu raczej nie doznamy promieni słonecznych. Zrobi się też jeszcze chłodniej, maksymalnie do 1-2°C. W ciągu dnia może słabo padać deszcz lub marznący deszcz, ten ostatni na szczęście mało prawdopodobny.

W ciągu nocy temperatura spadnie do -2°C. Padać raczej nie powinno. Pierwsza część nocy pochmurna, bliżej świtu możliwe przejaśnienia.

Piątek, 7 grudnia

Prognozy nie dają pewności, czy w Poznaniu tego dnia będzie w okolicach 0°C, czy jednak mróz. Przynajmniej chmury nie pokryją całego nieba i możemy liczyć na przejaśnienia.

Wyżowa, bezchmurna aura sprowadzi nocą mróz, nawet do -2°C. Nie będzie padać.

Sobota, 8 grudnia

Weekend rozpocznie się pogodnie, ale chłodno – z temperaturą w okolicach 0°C w najcieplejszym momencie dnia. Parasole możemy zostawić w domach – raczej nie będą potrzebne. Wiatr nadal słaby.

Szykuje się idealna pogoda do wybrania się na Stary Rynek. Tam nadal będzie trwać Betlejem Poznańskie!

W pierwszej części nocy możliwy słaby mróz, potem zacznie się ocieplać. Nad Poznań zacznie wchodzić ciepły front atmosferyczny z chmurami i słabym deszczem przed świtem.

Niedziela, 9 grudnia

Tydzień skończy się deszczowo (to w pierwszej części dnia) i z wyższymi temperaturami. Termometry wskażą maksymalnie do 3-4°C. Wiatr powieje słabo, Słońca raczej w niedzielę nie zobaczymy.

To kolejny weekend z Betlejem Poznańskim na Placu Wolności. Sprawdź program imprezy!

Noc z niedzieli na poniedziałek cieplejsza niż w ostatnich dniach. Mrozu nie będzie, temperatura spadnie do 2°C. Będzie pochmurno i bezwietrznie.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie