Poznań: skrzyżowanie ulicy Ratajczaka i 27 Grudnia oraz tramwaj Solaris

Poznań – pogoda 15-17 maja: dosyć pogodnie i do 16 stopni

by

in

W weekend w Poznaniu czeka nas kontynuacja przyjemnej, wiosennej aury. Nie za ciepło, nie za zimno, a poza tym sucho.

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 15-17 maja

Piątek, 15 maja

Rano bezchmurnie, popołudniu pojawią się chmury piętra wysokiego które nieco zakryją Słońce. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 14ºC. Wiatr słaby, z północnego-zachodu.

Nocą sucho i niemalże bezchmurnie. Temperatura spadnie do 7ºC. Wiatr słaby.

Sobota, 16 maja

Przed południem w Poznaniu będzie pogodnie, popołudniu pojawi się sporo chmur. Wychodząc z domu nie musimy zabierać parasola. Na termometrach popołudniu zobaczymy do 15ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Noc z soboty na niedzielę sucha, ale pochmurna. Temperatura minimalna osiągnie 8ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 17 maja

W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, czasami się przejaśni. Deszczu nie przewidujemy. Temperatura wzrośnie do 16ºC. Wiatr słaby.

Nocą pochmurno, ale bez opadów. Temperatura spadnie do 9ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 18/19 maja nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek bardzo ciepło, do 21ºC. We wtorek ochłodzenie do 15-16 stopni. Podobne temperatury utrzymają się w środę.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie