Poznań Warta susza trawa

Poznań: prognoza na weekend 14-16 sierpnia. Gorąco i słonecznie – idealne warunki dla suszy

by

in

W weekend z pewnością nie zabraknie słońca. Na dworze gorąco i sucho. Taka pogoda będzie pogłębiać suszę. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 14-16 sierpnia

Piątek, 14 sierpnia

Przed południem mnóstwo słońca, ale popołudniu niebo pokryją chmury piętra wysokiego. Temperatura wzrośnie do 30ºC. Opadów czy burz nie prognozujemy. Wiatr słaby.

Nocą ciągle pochmurno, rozpogadzać zacznie się nad ranem. Temperatura spadnie do 20ºC. Wiatr słaby, padać nie będzie.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 15 sierpnia

Weekend w Poznaniu rozpocznie się pogodną sobotą. Prognozujemy zachmurzenie małe i bardzo wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy 28ºC. Parasole przydadzą się tylko do ochrony przed słońcem.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym. Opadów czy burz nie prognozujemy. Temperatura spadnie do 17ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 16 sierpnia

Ciąg dalszy słonecznej pogody z zachmurzeniem małym (a przez większość dnia chmur nie będzie wcale). Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 29ºC. Wiatr słaby, opadów nie przewidujemy.

Z takiej pogody cieszą się plażowicze, ale słoneczne, bezdeszczowe dni pogłębiają suszę.

Nocą bezchmurnie, padać nie będzie. Temperatura spadnie do 18ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 17/18 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. Szykuje się ciąg dalszy słonecznej pogody, z temperaturami w okolicach 28 stopni. Mogą pojawiać się burze.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie