Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Ciąg dalszy zimy „na niby” – prognoza 23-26 stycznia dla Poznania

by

in

Prawdziwej, śnieżnej zimy nadal na horyzoncie nie widać. Weekend 24-26 stycznia będzie w Poznaniu pochmurny, suchy i z dodatnimi temperaturami. A od poniedziałku spore ocieplenie!

Prognoza na weekend 23-26 stycznia 2020

Czwartek, 23 stycznia

Na niebie sporo chmur, ale od czasu do czasu pojawią się przejaśnienia. Temperatura około południa wzrośnie do 4ºC. Wiatr powieje słabo, padać nie będzie.

Noc z czwartku na piątek przyniesie rozpogodzenia i zachmurzenie umiarkowane. Deszczu nie przewidujemy. Chłodno: nad ranem -2ºC, w dodatku pojawią się przygruntowe przymrozki.

Piątek, 24 stycznia

W piątek temperatura maksymalna osiągnie 2-3ºC. Zachmurzenie małe umiarkowane. Parasole możemy pozostawić w domach – opady nie wystąpią. Wiatr słaby.

Nocą niebo szczelnie przykryją chmury. Pokrywa z chmur ograniczy spadki temperatury (nad ranem 1-2ºC), choć przymrozki mogą się pojawić. Deszcz nie spadnie.

Sobota, 25 stycznia

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy pochmurną sobotą. Przy zachmurzeniu dużym i całkowitym nie ma co liczyć na przejaśnienia. Padać nie powinno, termometry około południa wskażą 5ºC.

Noc z soboty na niedzielę ciągle pochmurna. Tyle dobrego, że nie będzie padać*. Nad ranem temperatura spadnie w okolice 0ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby.

*Choć to akurat zła wiadomość, bo w Wielkopolsce panuje susza

Niedziela, 26 stycznia

Ostatni dzień weekendu nie przyniesie dużej odmiany. Nadal na niebie mnóstwo chmur i niewiele słońca. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 4ºC. Wiatr słaby, bez deszczu czy śniegu.

Nocą ciągle będzie obecne zachmurzenie całkowite. Kołderka z chmur ograniczy chłód – temperatura spadnie do 2ºC. Padać nie powinno, wiatr powieje słabo.

Zobacz też:
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 20/21 stycznia nie są stuprocentowo pewne. Prognozujemy duże zachmurzenie. Zrobi się bardzo ciepło jak na styczeń – w poniedziałek ok. 6 stopni, we wtorek nawet 10! We wtorek i w środę porywisty wiatr.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie