#WyboryWPoznaniu: słodko-gorzki wynik społeczników

Wybory w Poznaniu samorządowe 2018 Prawo do Miasta
Dorota Bonk-Hammermeister i Paweł Sowa, Radni Miasta Poznania z ramienia ruchów miejskich

W wyborach samorządowych w Poznaniu wystartowały dwa komitety ze społecznikami: Społeczna Koalicja Prawo do Miasta i Poznań Od Nowa Inicjatywa Społeczna.

Wybory prezydenckie

Społecznicy w tym roku osiągnęli najgorszy łączny wynik w historii startów. Dorota Bonk-Hammermeister – przewodnicząca Rady Osiedla Wilda – z Prawa do Miasta cieszyła się poparciem 3,51% wyborców. Wojciech Bratkowski – radny ze Strzeszyna – z Poznań Od Nowa uzyskał 1,78% głosów.

Wybory w Poznaniu samorządowe społecznicy Prawo do Miasta

Lekką porażkę społeczników może tłumaczyć naturalne dla części tego środowiska poparcie dla Jacka Jaśkowiaka.

Rada Miasta

Inaczej sytuacja wygląda w Radzie Miasta. Tam udało się ruchom miejskim wywalczyć dwa mandaty radnego. Na Wildzie sukces odniosła Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta, natomiast na Naramowicach i osiedlach piątkowskich sukces odniósł Paweł Sowa, członek stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Wybory w Poznaniu samorządowe 2018 Rada Miasta społecznicy

Mandatu radnego nie obronił Tomasz Wierzbicki z Prawa do Miasta. O ile na rodzinnym Świerczewie osiągnął bardzo dobry wynik (w niektórych obwodach zgarniając kilkadziesiąt procent głosów), o tyle na Ratajach, Chartowie i Żegrzu przegrał z wiceprezydentami: Mariuszem Wiśniewskim z Koalicji Obywatelskiej i Tomaszem Lewandowskim z Lewicy.

Jedna odpowiedź na temat “#WyboryWPoznaniu: słodko-gorzki wynik społeczników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: