Wybory w Poznaniu samorządowe 2018 Prawo do Miasta

#WyboryWPoznaniu: słodko-gorzki wynik społeczników

by

in ,

W wyborach samorządowych w Poznaniu wystartowały dwa komitety ze społecznikami: Społeczna Koalicja Prawo do Miasta i Poznań Od Nowa Inicjatywa Społeczna.

Wybory prezydenckie

Społecznicy w tym roku osiągnęli najgorszy łączny wynik w historii startów. Dorota Bonk-Hammermeister – przewodnicząca Rady Osiedla Wilda – z Prawa do Miasta cieszyła się poparciem 3,51% wyborców. Wojciech Bratkowski – radny ze Strzeszyna – z Poznań Od Nowa uzyskał 1,78% głosów.

Wybory w Poznaniu samorządowe społecznicy Prawo do Miasta

Lekką porażkę społeczników może tłumaczyć naturalne dla części tego środowiska poparcie dla Jacka Jaśkowiaka.

Rada Miasta

Inaczej sytuacja wygląda w Radzie Miasta. Tam udało się ruchom miejskim wywalczyć dwa mandaty radnego. Na Wildzie sukces odniosła Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta, natomiast na Naramowicach i osiedlach piątkowskich sukces odniósł Paweł Sowa, członek stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Wybory w Poznaniu samorządowe 2018 Rada Miasta społecznicy

Mandatu radnego nie obronił Tomasz Wierzbicki z Prawa do Miasta. O ile na rodzinnym Świerczewie osiągnął bardzo dobry wynik (w niektórych obwodach zgarniając kilkadziesiąt procent głosów), o tyle na Ratajach, Chartowie i Żegrzu przegrał z wiceprezydentami: Mariuszem Wiśniewskim z Koalicji Obywatelskiej i Tomaszem Lewandowskim z Lewicy.


Comments

Jedna odpowiedź do „#WyboryWPoznaniu: słodko-gorzki wynik społeczników”

  1. […] Czytaj też o słodko-gorzkim wyniku wyborczym poznańskich społeczników […]

Dodaj komentarz