Poznań wszystkich świętych 1 listopada

1 listopada dosyć pogodny, weekend cieplejszy ale bardzo pochmurny – prognoza pogody dla Poznania

by

in

Wkroczyliśmy w okres nieco chłodniejszej aury. Utrzyma się ona do piątku. W weekend ciepło, ale za to… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 31 października

W czwartek nie zabraknie słońca. Nad ranem pojawi się mgła, po jej ustąpieniu zachmurzenie małe. Temperatura wzrośnie do 7ºC. Wiatr słaby, deszcz na pewno nie spadnie.

Noc z czwartku na piątek przyniesie nie tyle przymrozki, co mróz – do -1ºC. Niebo pogodne, bez deszczu. Wiatr (jeszcze) słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 1 listopada

Pogoda w Poznaniu nie uprzykrzy odwiedzin grobów bliskich i spotkań. Poranek słoneczny, z czasem niebo zakryją chmury piętra wysokiego. Na termometrach popołudniu zobaczymy 7ºC. Padać nie będzie, wiatr słaby (popołudniu nieco mocniejszy). Meteopaci powinni przygotować się na spory spadek ciśnienia.

Nocą na niebie sporo chmur. Dzięki temu nie musimy obawiać się przymrozków: temperatura minimalna osiągnie 4ºC. Bez deszczu, ale z umiarkowanym wiatrem.

Sobota, 2 listopada

Weekend rozpoczniemy pochmurną pogodą. Przy zachmurzeniu dużym i całkowitym nie mamy co liczyć na obfite rozpogodzenia. W dodatku w sobotę może padać. Termometry wskażą nawet do 10ºC. Wiatr rano nieco silniejszy, popołudniu słaby.

Noc z soboty na niedzielę z temperaturą do 6ºC. Zachmurzenie umiarkowane i duże, czasami zza chmur dojrzymy niebo. Wiatr słaby.

Niedziela, 3 listopada

Dobra wiadomość: powrócą przyjemne temperatury. Popołudniu do 14ºC. Poza tym bez deszczu. Gorsza wiadomość: ciśnienie spadnie jeszcze bardziej, a w ciągu gnia zachmurzenie duże i całkowite. Wiatr słaby.

Nocą ciągle pochmurno, jednak „kołderka z chmur” powstrzyma ucieczkę ciepła. Temperatura spadnie do 8ºC. Prognoza poza tym przewiduje opady deszczu i słaby wiatr.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 4/5 listopada nie są stuprocentowo pewne. Poniedziałek nareszcie z rozpogodzeniami (ponadto z opadami deszczu) i do 12ºC. We wtorek podobnie – zachmurzenie umiarkowane, przelotny deszcz i do 10ºC. Noce bez przymrozków.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie