Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Jaka będzie pogoda w weekend i 11 listopada? Sprawdź prognozę dla Poznania!

by

in

Na wysokie temperatury, jak i na bezchmurne niebo, nie możemy liczyć. Zobacz autorską prognozę pogody!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 7 listopada

Rano dosyć pochmurno, ale w ciągu dnia możemy liczyć na rozpogodzenia. Padać nie będzie. Na termometrach zobaczymy 10ºC. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie rosnąć.

Noc z czwartku na piątek przyniesie nam zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami. Deszczu nie musimy się obawiać. Temperatura spadnie do 4ºC. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 8 listopada

Rano i późnym popołudniem zachmurzenie duże, natomiast w ciągu dnia – umiarkowane, z rozpogodzeniami. Parasole możemy pozostawić w domu. Temperatura wzrośnie do 11ºC, wiatr słaby.

Nocą nie pooglądamy gwiazd – niebo szczelnie zakryją chmury. Temperatura minimalna wyniesie 6ºC. Wiatr słaby, padać nie powinno.

Sobota, 9 listopada

Weekend rozpoczniemy pochmurną pogodą. Przy zachmurzeniu dużym i całkowitym nie mamy co liczyć na obfite rozpogodzenia. W dodatku w sobotę może padać. Termometry wskażą nawet do 11ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę z temperaturą do 4ºC. Zachmurzenie umiarkowane i duże, czasami zza chmur dojrzymy niebo. Wiatr słaby.

Niedziela, 10 listopada

W niedzielę chłodniej niż w poprzednich dniach. Termometry w Poznaniu wskażą 5-6ºC. Uczucie chłodu wzmocni przed południem umiarkowany wiatr. Za to w ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia, a deszcz nie spadnie.

Nocą na Poznań nasunie się strefa opadów atmosferycznych. Duże i całkowite zachmurzenie powstrzyma ucieczkę ciepła – na termometrach około 6ºC. Wiatr słaby.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poniedziałek, 11 listopada

Święto Niepodległości przywita nas deszczem. W ciągu dnia zachmurzenie duże, z możliwymi krótkimi rozpogodzeniami. Temperatura wzrośnie do 7ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda nas nie będzie rozpieszczać, i tak warto wybrać się na imieniny ulicy Święty Marcin 😀

11 listopada w Poznaniu: program imienin ulicy Święty Marcin

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie