Zaglądamy za ogrodzenie. Tak prezentuje się Avenida (stan z końca listopada). Odnowa dawnego Poznań City Center trwa

Trwa modernizacja wnętrza Avenidy. Zobacz, jak znikają pustostany

by

in

Od lipca 2019 roku trwa kolejna  przebudowa wnętrz centrum handlowego Avenida. Pustostany na I i II piętrze zmienią się w przestrzeń otwartą dla klientów.

Czytaj też:

Odwiedzenie sąsiada z naprzeciwka w nowych inwestycjach deweloperskich nierzadko wiąże się z długą wyprawą. To skutek grodzenia osiedli i oddania planowania miast niewidzialnej ręce wolnego rynku.

Sześć lat CH Avenida (dawniej Poznań City Center)

Centrum handlowe Avenida znajduje się na granicy Starego Miasta, Łazarza i Wildy. Leży przy dworcu kolejowym Poznań Główny oraz dworcu autobusowym PKS. Można powiedzieć, że powstanie tego centrum handlowego rozpoczęło proces zagospodarowania Wolnych Torów – obszaru dawnych bocznic kolejowych między Łazarzem a Wilda.

Obiekt otwarto dla klientów jesienią 2013 roku pod nazwą Poznań City Center. Właściciel budynku – Trigranit – krótko potem go sprzedał. Już w 2016 roku rozpoczęto pierwszą odnowę wnętrz centrum handlowego, którą zwieńczyła zmiana nazwy – na dzisiejszą Avenida. Centrum handlowe od samego początku zmagało się z pustostanami, szczególnie na I i II piętrze. Odnowa z 2016 roku przyniosła m.in. nowe siedziska, odmalowanie ścian czy stworzenie wolnej przestrzeni na I piętrze z wielkimi, nowymi oknami.

„Przestrzeń pełna nowych technologii”

W lipcu 2019 roku rozpoczęła się druga przebudowa wnętrz obiektu. Zmiany obejmują I i II poziom budynku. Głównym celem jest „wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, zgodnych z najnowszymi trendami”. W miejscu nagromadzenia sporej liczby pustostanów powstanie przestrzeń otwarta na mniej handlowe sposoby korzystania z centrum handlowego. Avenida zyska m.in. poszerzoną część gastronomiczno-rozrywkową, strefę wypoczynkową, miejsce co-workingowe i plac zabaw dla dzieci. Nie udało dotrzymać się pierwotnego terminu zakończenia prac (listopad 2019).

Zaaranżowana przestrzeń pozwoli nie tylko robić zakupy, ale też spędzać czas ze znajomymi, organizować kameralne spotkania i duże wydarzenia. Wszystko to w przyjemnej atmosferze i przestrzeni pełnej nowych technologii i nowoczesnych udogodnień konstrukcyjnych.
Informacja prasowa, źródło: epoznan.pl

W ten sposób centrum handlowe Avenida wpisuje się w trend przekształcania obiektów głównie handlowych w wielofunkcyjne. Cechą charakterystyczną tego procesu jest zmniejszanie się powierzchni ściśle skomercjalizowanych, przeznaczonych na handel. Dawne pustostany zmieniają się w strefy pracy, opieki nad dziećmi czy na potrzeby usług. Podobne zmiany wprowadzane będą w centrum handlowym Galeria Malta oraz Kupiec Poznański, które także zmagają się z problemem niewynajętych lokali.

Fotorelacja

Przykład pustostanów w Avenidzie. Problemy centrów handlowych w Poznaniu
Przykład pustostanów w Avenidzie. Podobnie w przeszłości wyglądała przestrzeń przebudowywana na strefę otwartą
Przebudowywana część CH Avenida - widok na I i II piętro
Przebudowywana część CH Avenida – widok na I i II piętro
Przebudowa CH Avenida - fotorelacja
II piętro centrum handlowego
Zaglądamy za ogrodzenie. Tak prezentuje się Avenida (stan z końca listopada)
Zaglądamy za ogrodzenie. Tak prezentuje się Avenida na II piętrze (stan z końca listopada)
Schodzimy na I piętro
Schodzimy na I piętro
Jak widać na zdjęciach, do wykonania pozostało jeszcze sporo prac wykończeniowych. Odnowa centrum handlowego Avenida, handel w Poznaniu
Jak widać na zdjęciach, pozostało jeszcze sporo prac wykończeniowych
Wizualizacja nowej strefy w CH Avenida. Mniej pustostanów, więcej otwartej przestrzeni
Wizualizacja nowej strefy w CH Avenida. Źródło: retailnet.pl

Centrum handlowym Avenida zarządza ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG z siedzibą w Hamburgu. Polska spółka-córka odpowiada m.in. za przetwarzanie danych osobowych osób korzystających ze strony internetowej obiektu.

Czytaj także:

30 procent Galerii Malta tonie w pustostanach

Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie


Comments

3 odpowiedzi na „Trwa modernizacja wnętrza Avenidy. Zobacz, jak znikają pustostany”

 1. Awatar czytelnik
  czytelnik

  A toalety nadal płatne? To jest naprawdę paradoks, by wydawać jako klient pieniądze w sklepach w tym obiekcie i jeszcze płacić za toaletę, która powinna być darmowym dodatkiem do zakupów.

  1. Tak, toalety są płatne. Przez pewien czas nie pobierano za nie opłaty, ale to się zmieniło 😉

 2. Awatar sporadyczny klient
  sporadyczny klient

  Nie dość, że klient wydaje pieniądze w ich sklepach, to jeszcze ma płacić za toaletę. Najlepiej niech ustawią bramki przy wejściu do tego centrum handlowego, niech pobierają 2 zł za wejście do obiektu.

Dodaj komentarz