3

Trwa modernizacja wnętrza Avenidy. Zobacz, jak znikają pustostany

Od lipca 2019 roku trwa kolejna  przebudowa wnętrz centrum handlowego Avenida. Pustostany na I i II piętrze zmienią się w przestrzeń otwartą dla klientów.

Czytaj też:

Odwiedzenie sąsiada z naprzeciwka w nowych inwestycjach deweloperskich nierzadko wiąże się z długą wyprawą. To skutek grodzenia osiedli i oddania planowania miast niewidzialnej ręce wolnego rynku.

Sześć lat CH Avenida (dawniej Poznań City Center)

Centrum handlowe Avenida znajduje się na granicy Starego Miasta, Łazarza i Wildy. Leży przy dworcu kolejowym Poznań Główny oraz dworcu autobusowym PKS. Można powiedzieć, że powstanie tego centrum handlowego rozpoczęło proces zagospodarowania Wolnych Torów – obszaru dawnych bocznic kolejowych między Łazarzem a Wilda.

Obiekt otwarto dla klientów jesienią 2013 roku pod nazwą Poznań City Center. Właściciel budynku – Trigranit – krótko potem go sprzedał. Już w 2016 roku rozpoczęto pierwszą odnowę wnętrz centrum handlowego, którą zwieńczyła zmiana nazwy – na dzisiejszą Avenida. Centrum handlowe od samego początku zmagało się z pustostanami, szczególnie na I i II piętrze. Odnowa z 2016 roku przyniosła m.in. nowe siedziska, odmalowanie ścian czy stworzenie wolnej przestrzeni na I piętrze z wielkimi, nowymi oknami.

„Przestrzeń pełna nowych technologii”

W lipcu 2019 roku rozpoczęła się druga przebudowa wnętrz obiektu. Zmiany obejmują I i II poziom budynku. Głównym celem jest „wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, zgodnych z najnowszymi trendami”. W miejscu nagromadzenia sporej liczby pustostanów powstanie przestrzeń otwarta na mniej handlowe sposoby korzystania z centrum handlowego. Avenida zyska m.in. poszerzoną część gastronomiczno-rozrywkową, strefę wypoczynkową, miejsce co-workingowe i plac zabaw dla dzieci. Nie udało dotrzymać się pierwotnego terminu zakończenia prac (listopad 2019).

Zaaranżowana przestrzeń pozwoli nie tylko robić zakupy, ale też spędzać czas ze znajomymi, organizować kameralne spotkania i duże wydarzenia. Wszystko to w przyjemnej atmosferze i przestrzeni pełnej nowych technologii i nowoczesnych udogodnień konstrukcyjnych.
Informacja prasowa, źródło: epoznan.pl

W ten sposób centrum handlowe Avenida wpisuje się w trend przekształcania obiektów głównie handlowych w wielofunkcyjne. Cechą charakterystyczną tego procesu jest zmniejszanie się powierzchni ściśle skomercjalizowanych, przeznaczonych na handel. Dawne pustostany zmieniają się w strefy pracy, opieki nad dziećmi czy na potrzeby usług. Podobne zmiany wprowadzane będą w centrum handlowym Galeria Malta oraz Kupiec Poznański, które także zmagają się z problemem niewynajętych lokali.

Fotorelacja

Przykład pustostanów w Avenidzie. Problemy centrów handlowych w Poznaniu

Przykład pustostanów w Avenidzie. Podobnie w przeszłości wyglądała przestrzeń przebudowywana na strefę otwartą

Przebudowywana część CH Avenida - widok na I i II piętro

Przebudowywana część CH Avenida – widok na I i II piętro

Przebudowa CH Avenida - fotorelacja

II piętro centrum handlowego

Zaglądamy za ogrodzenie. Tak prezentuje się Avenida (stan z końca listopada)

Zaglądamy za ogrodzenie. Tak prezentuje się Avenida na II piętrze (stan z końca listopada)

Schodzimy na I piętro

Schodzimy na I piętro

Jak widać na zdjęciach, do wykonania pozostało jeszcze sporo prac wykończeniowych. Odnowa centrum handlowego Avenida, handel w Poznaniu

Jak widać na zdjęciach, pozostało jeszcze sporo prac wykończeniowych

Wizualizacja nowej strefy w CH Avenida. Mniej pustostanów, więcej otwartej przestrzeni

Wizualizacja nowej strefy w CH Avenida. Źródło: retailnet.pl

Centrum handlowym Avenida zarządza ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG z siedzibą w Hamburgu. Polska spółka-córka odpowiada m.in. za przetwarzanie danych osobowych osób korzystających ze strony internetowej obiektu.

Czytaj także:

30 procent Galerii Malta tonie w pustostanach

Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie