Betlejemska Bimba Poznań Betlejem Poznańskie

Betlejemska Bimba wyrusza na ulice Poznania!

by

in

Wyjątkowy, świąteczny tramwaj już w weekendy wyruszy na ulice naszego miasta. Betlejemska Bimba będzie wozić pasażerów w weekendy.

Betlejemska Bimba – element poznańskiej tradycji

Świąteczna bimba to kolejny z elementów trwającego od listopada Betlejem Poznańskiego. Na Placu Wolności oraz na Starym Rynku czeka na odwiedzających masa atrakcji. Od kilku lat świąteczny tramwaj utrwala klimat świąt Bożego Narodzenia oraz zapewnia dojazd do jarmarku. Coca-Cola ma swoją ciężarówkę (która zawita także do Poznania – sprawdź tutaj), a poznaniacy… tramwaj 😉

Święta to czas, w którym można się przejechać zabytkowym taborem. Świąteczną linię tramwajową obsłuży historyczny skład N+ND.

Na jakiej trasie mogę złapać ten tramwaj?

Bimba swoje kursy zacznie na pętli Ogrody i pojedzie przez Rondo Kaponiera, Wrocławską i Kórnicką. Zawróci na Rondzie Rataje i minie AWF, Plac Wolności i Most Teatralny aby skierować się z powrotem na Ogrody. Kursy będą wykonywane jako linia nr 24. Poza tym warto pamiętać, iż – w przeciwieństwie do zwykłych linii – przejazd jest bezpłatny, a ponadto zapowiedziano małe atrakcje – np. śpiewanie kolęd.

Kiedy i w jakich godzinach pojedzie świąteczna linia 24?

Będzie ona uruchomiona w trzy kolejne weekendy:

  • 1 i 2 grudnia,
  • 8 i 9 grudnia,
  • 15 i 16 grudnia.

Z pętli Ogrody odjazdy zaplanowano o każdej pełnej godzinie między 16.00 i 20.00 (ponadto o godzinie 15.20 będzie można złapać tramwaj od Kórnickiej trasą na Ogrody). Tramwaj zatrzyma się przy wszystkich przystankach na trasie (poza ostatnim kursem, gdzie ostatni przystanek to Kórnicka).

Świąteczne przejazdy organizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a także Klub Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Betlejemska Bimba wyrusza na ulice Poznania!”

Dodaj komentarz