Poznań Betlejem Poznańskie jarmark święta

Miszmasz pogodowy – tygodniowa prognoza pogody Poznań

by

in

Jesień w pełni – tydzień będzie i deszczowy i słoneczny, i ciepły i chłodny. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Poniedziałek, 3 grudnia

Tydzień w Poznaniu upłynie pod znakiem wysokiej temperatury. Termometry wskażą maksymalnie nawet 10°C! Zachmurzenie duże, popołudniu możliwy deszcz. Wiatr słaby, uważajmy na wieczorne mgły.

Noc także ciepła, z temperaturą spadającą do 6°C. Deszcz możliwy przed świtem, niebo będzie szczelnie zasnute chmurami. Wiatr nadal powieje słabo.

Wtorek, 4 grudnia

Poznań odczuje tego dnia nieco niższą temperaturę, maksymalnie wynoszącą 8°C i szybko spadającą popołudniu. Ciśnienie zacznie szybko rosnąć. Rano możliwy deszcz; wiatr może wiać z umiarkowaną prędkością. Ranek pochmurny, popołudniu się rozpogodzi.

W nocy zrobi się chłodno, termometry wskażą minimalnie 1°C. Lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki. Będzie pogodnie i bezdeszczowo. Wiatr słaby.

Środa, 5 grudnia

Poranek będzie jeszcze pogodny, w ciągu dnia niebo zasnują gęste chmury. Odczujemy w Poznaniu małe ochłodzenie – temperatura spadnie do 4°C w najcieplejszym momencie dnia. Parasole nie będą nam potrzebne.

Nocą zacznie szybko spadać ciśnienie atmosferyczne. Nie przewiduje się mrozu – termometry wskażą 2°C. Chmury całkowicie zakryją niebo. W drugiej części nocy możliwy deszcz.

Czwartek, 6 grudnia

Mikołajki w Poznaniu przyniosą mało zimową pogodę. Będzie deszczowo i pochmurno, chociaż popołudniu jest szansa na słońce. Czwartek nadal chłodny, z temperaturą maksymalną do 4°C. Zaznaczamy, że jest szansa na większy chłód tego dnia.

Nocą ciśnienie nadal będzie spadać, ale jednocześnie nad Poznań nasuną się masy cieplejszego powietrza. Temperatura wyniesie ok. 4°C i będzie szybko rosnąć. Nie wyklucza się opadów deszczu.

Piątek, 7 grudnia

Ponownie w Poznaniu zrobi się ciepło – termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia 9°C. Deszcz rozpada się na całego. Słońca w piątek nie zobaczymy, chmury szczelnie przykryją niebo. Wiatr słaby.

W pierwszej części nocy może jeszcze padać. Ciepło, minimalnie do 5°C. Prognozuje się całkowite zachmurzenie i słaby wiatr.

Sobota, 8 grudnia

Weekend rozpocznie się pochmurnie, ale z przyjemną temperaturą – maksymalnie do 7°C. Parasole możemy zostawić w domach – raczej nie będą potrzebne. Wiatr nieco mocniejszy niż w poprzednich dniach. Ciśnienie będzie niskie, wyniesie ok. 998 hPa.

W sobotę rozpocznie się festiwal rzeźby lodowej Poznań Ice Festival. To nie jedyne atrakcje zaplanowane na Starym Rynku podczas Betlejem Poznańskiego!

Noc chłodniejsza, minimalnie do 3°C. Nad ranem możliwy przelotny deszcz. Nadal będzie pochmurno i bezwietrznie.

Niedziela, 9 grudnia

Ostatni dzień Poznań Ice Festival przywita nas pochmurną i chłodniejszą pogodą, z temperaturą maksymalnie do 5°C. Odczucie chłodu może wzmacniać wiatr. Niewykluczone są opady deszczu.

To kolejny weekend z Betlejem Poznańskim na Placu Wolności. Sprawdź program imprezy!

Noc z niedzieli na poniedziałek chłodniejsza niż w ostatnich dniach, temperatura może spaść nawet do 0°C. Będzie sucho i niezbyt wietrznie. Nie ujrzymy gwiazd, gdyż niebo pokryją gęste chmury.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie