Elektroniczny rozkład jazdy MPK Poznań Główny tablica

Elektroniczne rozkłady jazdy spotykają się z mieszanym odbiorem

by

in

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu testuje zupełnie nowy sposób prezentacji rozkładów jazdy na przystankach. Elektroniczne tablice są przyjmowane raczej pozytywnie, ale z wieloma zastrzeżeniami.

Jakie problemy mają rozwiązać elektroniczne rozkłady jazdy?

Podczas remontów, wprowadzania zasadniczego/wakacyjnego rozkładu czy zmiany czasu MPK musi wymieniać papierowe rozkłady jazdy. Jest ich łącznie około 2 700. Okres tej wymiany trwa od 3 do 4 dni i w tym czasie na przystanku jest wywieszony albo już nieaktualny, albo jeszcze nie zaktualizowany rozkład. To wprowadza w błąd pasażerów.

Na niektórych liniach rozkłady jazdy mogą zmieniać się kilka-kilkanaście razy w ciągu roku.

Więcej o ekranach z rozkładem przeczytasz w jednym z naszych artykułów.

Gdzie są testowane ekrany z rozkładami?

Dwa ekrany LCD o przekątnej 29″ zostały zamontowane w wiatach przystanku Poznań Główny (przy ul. Matyi).

Opinie internautów

Ankieta dotycząca oceny rozwiązania testowanego przez MPK pojawiła się na portalu Wykop.pl. Wzięło w niej udział ponad 1 450 osób. Większość ankietowanych przychylnie patrzy na elektroniczne rozkłady jazdy.

MPK elektroniczne rozkłady jazdy ankieta Wykop
Odpowiedzi Wykopowiczów

Część osób wyraziło swoje zdanie w komentarzach. Wykopowicze zwracają uwagę na prądożerność oraz podatność na dewastacje.

zaraz to jakiś seba rozjebie albo sprejem zamaże XD
@DoktorNauk

ogólnie to spoko, ale nie lepsza by była opcja jakiegoś e-papieru, zamiast lcd? Wydaje się tańsze, mniej prądu żre i czytelniejsze w słońcu
@DILERIUM

gdyby pokazywał jeszcze realne opóźnienie autobusu na podstawie danych z GPS to by była bajka.
@MaciejPN

Opinie użytkowników Wykopu nie są bezpodstawne. Koszt naprawy czy konserwacji zniszczonego ekranu będzie dużo wyższy, niż w przypadku tabliczki z papierowym rozkładem. Ponadto na przystankach są już montowane tablice informacji pasażerskiej z aktualnymi czasami przyjazdów tramwajów i autobusów.