Elektroniczny rozkład jazdy MPK Poznań Główny tablica

MPK testuje elektroniczne rozkłady jazdy i pyta o opinie [ANKIETA]

by

in

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu testuje zupełnie nowy sposób prezentacji rozkładów jazdy na przystankach.

Jakie problemy mają rozwiązać elektroniczne rozkłady jazdy?

Podczas remontów, wprowadzania zasadniczego/wakacyjnego rozkładu czy zmiany czasu MPK musi wymieniać papierowe rozkłady jazdy. Jest ich łącznie około 2 700. Okres tej wymiany trwa od 3 do 4 dni i w tym czasie na przystanku jest wywieszony albo już nieaktualny, albo jeszcze nie zaktualizowany rozkład. To wprowadza w błąd pasażerów.

Na niektórych liniach rozkłady jazdy mogą zmieniać się kilka-kilkanaście razy w ciągu roku.

Gdzie są testowane ekrany z rozkładami?

Dwa ekrany LCD o przekątnej 29″ zostały zamontowane w wiatach przystanku Poznań Główny (przy ul. Matyi).

Wraz z firmą Mobil-AD rozpoczynamy testy nowego rozwiązania w informacji pasażerskiej. Na dwóch przeciwległych przystankach tramwajowych Poznań Główny, w ich wiatach, uruchamiamy monitory LCD o przekątnej 29 cali, które będą emitować rozkłady jazdy linii tramwajowych obsługujących te przystanki.

– informuje MPK.

Monitory wykorzystują łączność GSM. Dzięki temu treść rozkładów jazdy może być często aktualizowana bez angażowania pracowników rozwożących kartki z godzinami odjazdów tramwajów i autobusów. Elektroniczne rozkłądy jazdy można wprowadzić tam, gdzie jest dostępne zasilanie elektryczne.

MPK pyta o opinie pasażerów

Podczas testów MPK oceni to, czy rozkłady w wersji elektronicznej są czytelne w zmieniających się warunkach atmosferycznych (temperatura, wilgotność, promienie słoneczne). Link do ankiety znajdziesz na stronie MPK Poznań: http://www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/3625-elektroniczne-rozkady-jazdy


Comments

3 odpowiedzi na „MPK testuje elektroniczne rozkłady jazdy i pyta o opinie [ANKIETA]”

  1. […] Więcej o ekranach z rozkładem przeczytasz w jednym z naszych artykułów. […]

  2. […] Więcej o ekranach z rozkładem przeczytasz w jednym z naszych artykułów. […]

  3. […] Poznań testuje ekrany jako nośniki rozkładów jazdy. AMS zajął się tematem citylightów w wiatach […]

Dodaj komentarz