Poznań Szamarzewskiego Polna skrzyżowanie

Niedługo nie będzie sygnalizacji na skrzyżowaniu Szamarzewskiego i Polnej

by

in

W I połowie 2019 roku czekają nas zmiany na skrzyżowaniu ulic Szamarzewskiego i Polnej. Zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie wśród pieszych.

W tym roku rozpocznie się także przebudowa ulic Taczaka i Garncarskiej.

Co się zmieni na Polnej/Szamarzewskiego?

O zmianach informuje Rada Osiedla Jeżyce. Sygnalizacji świetlnej nie będzie – istniejące sygnalizatory pójdą do demontażu lub wyłączenia. W tym miejscu Zarząd Dróg Miejskich stworzy równorzędne wyniesione skrzyżowanie. Tarcza tego skrzyżowania zostanie delikatnie podniesiona do poziomu chodników. To rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz skłonić kierowców do uważnej jazdy.

Polna Szamarzewskiego skrzyżowanie równorzędne wyniesione projekt
Projekt skrzyżowania Polnej i Szamarzewskiego. Źródło: Rada Osiedla Jeżyce

Historia skrzyżowania

Kilka lat temu (podczas przebudowy ulic Zwierzynieckiej i Kraszewskiego) sygnalizacja na skrzyżowaniu już była wyłączona. Istniał jednak problem z bezpieczeństwem pieszych oraz włączaniem się do ruchu z podporządkowanej ul. Szamarzewskiego. Z tego względu sygnalizacje włączono, a w 2018 roku poprawiono jej pracę – skrócono cykl pracy, co zwiększyło przepustowość dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Jednocześnie Rada Osiedla Jeżyce zawnioskowała o przebudowę tej „krzyżowki” na równorzędne skrzyżowanie wyniesione. O takie rozwiązanie wnosiła tez Policja.

W najbliższym czasie zmiany czeka inne skrzyżowanie na Szamarzewskiego – z ulicą Przybyszewskiego. Pojawi się tam brakujące przejście dla pieszych przez ul. Przybyszewskiego.

Polecam najnowszy odcinek Planu na Poznań, gdzie omawiam plan Weststadt Posen – hitlerowską dzielnicę mieszkaniową, której budowa rozpoczęła się na Jeżycach podczas II wojny światowej.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Niedługo nie będzie sygnalizacji na skrzyżowaniu Szamarzewskiego i Polnej”

  1. […] w realnym świecie problemy rozwiązujemy konwencjonalnymi metodami ? Niedługo nie będzie sygnalizacji na skrzyżowaniu Szamarzewskiego i Polnej, zastąpi ją wyniesione […]

Dodaj komentarz