Głogowska Łazarz w Poznaniu deszcz, chmury i piesi

Raczej pochmurno, ale w sobotę poprawa pogody – weekendowa prognoza Poznań

by

in

Maj rozpoczął się nieciekawą pogodą. Jaki będzie weekend 10-12 maja? Czy możemy liczyć na słońce, czy raczej na deszcz? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 9 maja

Nad Poznaniem będzie przechodził front atmosferyczny. Przyniesie on deszczowy dzień – największa szansa na opady jest rano. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie 11ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Noc z czwartku na piątek nadal pochmurna, ale już sucha – deszcz nam nie grozi. Termometry wskażą najmniej 8ºC. Wiatr osłabnie, niewykluczone są lokalne zamglenia.

Piątek, 10 maja

Piątek upłynie pod znakiem kontynuacji nieciekawej pogody. W ciągu dnia możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Zrobi się za to trochę pogodniej, możemy liczyć na chwile ze słońcem. Temperatura wzrośnie do 15ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, ok. godziny 14 możliwe porywy do 50 km/h.

Nocą padać nie powinno, ponadto niebo się rozpogodzi. Temperatura spadnie do 5-6ºC. Ponadto możemy liczyć na słaby wiatr. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Czytaj także:

Sobota, 11 maja

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy dosyć ładna sobotą. Będzie całkiem ciepło (ok. godziny 14 termometry wskażą 15ºC), ponadto zachmurzenie będzie małe. Parasole możemy pozostawić w domach, deszcz padać nie będzie. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę będzie zwiastować zmianę pogody. Niebo szczelnie przykryją chmury. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 6ºC. Wiatr powieje słabo, a padać nie powinno.

Niedziela, 12 maja

Ostatni dzień weekendu nie będzie tak ładny jak sobota. Słońca raczej nie ujrzymy, gdyż zachmurzenie będzie duże do całkowitego. W dodatku istnieje szansa na słabe opady deszczu. Chłodniej – temperatura wzrośnie do 12ºC. Wiatr słaby.

12 kwietnia to niehandlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie chłodna (3ºC) i ciągle pochmurna. Padać nie powinno.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 13/14 maja nie są jeszcze pewne. W poniedziałek szykują się kontynuacja pochmurnej aury. Od wtorku jest szansa zarówno na krótkotrwałe ocieplenie (do 15-16ºC), jak i rozpogodzenia.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie