Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Poznań – pogoda 6-8 marca: sporo chmur, ale z przyjemnymi temperaturami.

by

in

Przed nami weekend dosyć pochmurny. Dobrze, że temperatury nie będą niskie a na horyzoncie widać ocieplenie. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też
W Polsce trwa rekordowy pod względem temperatury okres. Zima 2019/2020 okazała się najcieplejsza w historii pomiarów, czyli od ponad 200 lat!

Poznań: pogoda na weekend 6-8 marca

Piątek, 6 marca

Piątek będzie pochmurny, z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Ponadto w ciągu dnia będzie padać. Temperatura wzrośnie do 6ºC. Rano wiatr umiarkowany (do 40 km/h), popołudniu słaby.

Nocą sucho. Spodziewajmy się zachmurzenia całkowitego. Temperatura spadnie do 4ºC. Wiatr słaby.

Sobota, 7 marca

Sobota w Poznaniu upłynie pod znakiem zachmurzenia całkowitego. Ponadto przez cały dzień możemy spodziewać się deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie 5ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h. Ciśnienie będzie szybko rosnąć.

Noc z soboty na niedzielę sucha, ale bez przejaśnień. Nad ranem termometry wskażą 3ºC. Wiatr słaby.

Zobacz też
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Niedziela, 8 marca

Rano i w okolicach południa dosyć pogodnie, popołudniu na niebo nasuną się chmury. Parasole możemy pozostawić w domach. Temperatura wzrośnie do 7ºC. Wiatr słaby.

Nocą gwiazd nie ujrzymy (prognozujemy zachmurzenie całkowite), choć padać nie powinno. Temperatura minimalna wyniesie 3ºC. Wiatr powieje słabo.

Zobacz także
Poznański Rower Miejski: ruszył kolejny sezon. Jak korzystać z rowerów miejskich? Co zmienia się w systemie? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 9/10 marca nie są stuprocentowo pewne. Będzie coraz cieplej. W poniedziałek do 9 stopni, we wtorek już do 10 stopni. Za to już teraz obserwujmy prognozy na czwartek. Może silnie wiać, do 60-70 km/h.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie