Poznań Sołacz Aleja Wielkopolska

Nareszcie ciepło – weekendowa prognoza dla Poznania

by

in

Tydzień rozpoczął się wichurami i niezbyt wysokimi temperaturami. Co przyniesie weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też krótki poradnik obsługi Poznańskiego Roweru Miejskiego. Tegoroczny sezon przyniósł zmiany w systemie, dlatego warto być na bieżąco 🙂

Czwartek, 14 marca

Prognozę rozpoczynamy od deszczowego czwartku. Opady mogą być intensywne, tak więc warto wziąć parasol. Dzień będzie pochmurny, a temperatura maksymalna wyniesie 7ºC. Wiatr słaby i umiarkowany.

Noc deszczowa i ciągle pochmurna. Temperatura spadnie do 4ºC.

Piątek, 15 marca

Piątek będzie odrobinę cieplejszy, temperatura maksymalna osiągnie 8ºC. Zachmurzenie duże, wiatr powieje z prędkością w porywach do 50 km/h. W ciągu dnia spadnie deszcz, do wieczora pady powinny ustać.

W nocy deszcz nie powinien spaść, ale niebo nadal będą pokrywać chmury. Noc dosyć ciepła, z temperaturą minimalną wynoszącą 5ºC.

Sobota, 16 marca

Weekend w Poznaniu rozpocznie się niestety pochmurno i deszczowo. Deszcz powinien być przelotny, słabszy niż w czwartek czy piątek. W dodatku popołudniu zacznie się rozpogadzać. Ciężko przewidzieć temperaturę w ciągu dnia – modele prognozują w najcieplejszym momencie od 9 do 12ºC.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie całkiem pogodne niebo. Deszcz nie powinien padać. Termometry wskażą najmniej 5 – 6ºC.

Niedziela, 17 marca

Ostatni dzień tygodnia dostarczy nam w Poznaniu słońca i ładnej aury. Temperatura wzrośnie nawet do 17 – 18ºC. Deszczu obawiać się nie musimy, wiatr za to powieje umiarkowanie – w porywach do 50 km/h.

17 marca to niehandlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek upłynie pod znakiem powrotu dużego zachmurzenia. Temperatura minimalna spadnie do 5ºC.

W niedzielę warto skorzystać z pogody i wybrać się na spacer po odnowionej ulicy Święty Marcin. Jeżeli pospacerujecie do zachodu słońca, czeka na was mała niespodzianka…

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek nie są jeszcze pewne, ale szykuje się małe ochłodzenie. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 7 – 9ºC, a w dodatku istnieje szansa na deszcz. Z dobrych wieści: wiatr nie będzie wiał mocno.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie