Miasto a zmiany klimatu, pogoda

Weekend jeszcze przyjemny, od poniedziałku chłodno – prognoza pogody Poznań

by

in

Trwa „złota jesień”, ale jej kres jest już bliski. Tylko do niedzieli możemy liczyć na przyjemną, spacerową aurę. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 24 października

W czwartek nie zabraknie słońca. Czasami niebo zakryją chmury, ale to będzie pogodny dzień. Ciepło: temperatura wzrośnie do 19ºC. Wiatr słaby, parasole możemy pozostawić w domu. Nad ranem możliwe zamglenia.

Noc z czwartku na piątek najpierw pogodna, po północy niebo pokryją chmury, a przed świtem pojawią się mgły. Deszcz na pewno nie spadnie. Temperatura nad ranem spadnie do 11ºC.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 25 października

W piątek termometry w Poznaniu po południu pokażą 17ºC. Zachmurzenie umiarkowane, nie przewidujemy wystąpienia opadów. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie rosnąć.

Nocą na niebie sporo chmur. Temperatura minimalna osiągnie 11ºC. Padać z pewnością nie będzie.

Sobota, 26 października

Weekend rozpoczniemy pochmurną pogodą. Przy zachmurzeniu dużym i całkowitym nie mamy co liczyć na obfite rozpogodzenia. Na szczęście padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do 18ºC. Wiatr słaby, czasami nieco silniejszy. Ciśnienie zacznie spadać.

Noc z soboty na niedzielę nie przyniesie zmiany – nadal zachmurzenie całkowite, bez opadów i bez mgieł. Temperatura minimalna osiągnie 12ºC.

Przypomnijmy: nocą z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu. Zegarki cofamy z godziny 3.00 na 2.00, wchodząc w czas zimowy.

Niedziela, 27 października

W niedzielę już odczujemy pierwsze oznaki ochłodzenia. Temperatura wzrośnie do 14ºC… przed południem. Po południu już zacznie powoli spadać. Na niebie sporo chmur, z których po południu spadnie deszcz. Wiatr słaby.

Noc z niedzieli na poniedziałek sucha i chłodna – nad ranem tylko 6ºC. Po przejściu frontu atmosferycznego niebo zacznie się przecierać.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 28/29 października nie są stuprocentowo pewne. W dzień chłodno, temperatura w granicach 8-10 stopni. Noce zimie, nocą z wtorku na środę niemal na pewno możemy spodziewać się temperatury w okolicach 0ºC i przymrozków. Za to możemy liczyć na chwile ze słońcem.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie