Tramwaj Tatra MPK Poznań. Ulica Podgórna, przystanek Wrocławska. Święta - Stare Miasto i Betlejem Poznańskie

Poznań: pogoda na weekend 18-20 grudnia. Weekend z rozpogodzeniami, święta raczej bez śniegu

by

in

W dzień wyraźnie na plusie i z rozpogodzeniami. A w święta pełen miszmasz (szczegółowa prognoza na święta w Czasie na Poznań we wtorek). Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 18-20 grudnia

Piątek, 18 grudnia

Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane do dużego. Nie dość, że padać nie będzie, to pojawi się słońce. Temperatura wzrośnie do 6ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą niebo będzie zachmurzone w stopniu małym do umiarkowanego. To oznacza spadek temperatury do -1, -2ºC nad ranem. Opadów nie prognozujemy, wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 19 grudnia

Poranek w Poznaniu będzie pochmurny i z zamgleniami. Popołudniu pojawią się rozpogodzenia. Temperatura maksymalna osiągnie 4ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego. Padać nie powinno. Nad ranem termometry wskażą 1ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 20 grudnia

W pogodzie bez zmian. Deszcz nie spadnie, a na niebie zachmurzenie umiarkowane do dużego z okresowymi przejaśnieniami. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 5ºC. Wiatr słaby.

Nocą bez opadów i z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura spadnie do 1ºC. Wiatr powieje słabo.

Zobacz też

Kolejne dni

Od poniedziałku małe ocieplenie, maksymalnie powyżej 5 stopni. Święta będą raczej bezśnieżne – wigilia z temperaturami do 10 stopni, w pozostałe świąteczne dni do 2-3ºC). Szczegółową świąteczną prognozę pogody opublikujemy we wtorek.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie