Zamek Cesarski (Centrum Kultury Zamek) w promieniach zachodzącego słońca

Poznań: pogoda na weekend 5-7 lutego. Powrót silnych mrozów, a w niedzielę powieje

by

in


Przed nami kolejne tej zimy ochłodzenie. Ponadto w niedzielę zacznie mocno wiać. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 5-7 lutego

Piątek, 5 lutego

W ciągu dnia pochmurno (zachmurzenie duże, przejaśnienia rzadkie). Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do około 0ºC. Wiatr słaby.

Nocą pochmurno i bez opadów. Temperatura w najchłodniejszym momencie spadnie do -4ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 6 lutego

Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane – w Poznaniu nie zabraknie chwil ze słońcem. Temperatura maksymalna wyniesie -1ºC. Sucho, bez opadów. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę całkiem pogodna (zachmurzenie umiarkowane, po północy duże) i ciągle bez opadów. Nad ranem termometry wskażą -8ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Niedziela, 7 lutego

Odczujemy zmianę pogody. Będzie pochmurno (zachmurzenie duże do całkowitego) i wietrznie, w porywach do 60 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą -6ºC. Padać nie powinno.

Noc pochmurna i sucha. Temperatura spadnie do -12ºC. Wiatr umiarkowany, porywy do 50 km/h.

Uwaga! W Polsce południowej na niedzielę i poniedziałek prognozowane są opady marznącego deszczu. Mogą być zagrożeniem dla linii przesyłowych oraz utrudniać ruch. Uważajmy, jeżeli wybieramy się w tę część kraju i sprawdzajmy prognozę przed wyjazdem.

Zobacz też

Kolejne dni

Poniedziałek z siedmiostopniowym mrozem, umiarkowanym wiatrem i z małą szansą na opady śniegu. Potem mróz w ciągu dnia będzie słabszy, ale nocami temperatury spadną w okolice -10 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie