Zamek Cesarski (Centrum Kultury Zamek) w promieniach zachodzącego słońca

Poznań: pogoda na weekend 8-10 stycznia. Za dnia delikatnie na plusie, nocą mróz

by

in

Przed nami kontynuacja „zimy”: bez śniegu i z delikatnym mrozem. Słońca niestety nie będzie zbyt wiele. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania! Na koniec słowo o mroźnej „bestii ze wschodu”.

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 8-10 stycznia

Piątek, 8 stycznia

Dzień będzie raczej pochmurny, bez rozpogodzeń. Temperatura wzrośnie do 1ºC. Wiatr słaby, pod wieczór mogą się pojawić słabe opady śniegu. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Nocą niebo będzie zachmurzone w stopniu dużym. Niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura spadnie do -1ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 9 stycznia

Prognozujemy zachmurzenie duże – Słońca raczej nie zobaczymy. W Poznaniu nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie 1ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego. Deszczu czy śniegu nie prognozujemy. Nad ranem termometry wskażą -1ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 10 stycznia

W pogodzie bez zmian. Opadów nie uświadczymy, a na niebie zachmurzenie duże do całkowitego. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 1ºC. Wiatr słaby.

Nocą bez opadów i z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura spadnie do -3ºC. Wiatr powieje słabo.

Zobacz też

Kolejne dni

Z każdym dniem zacznie się robić coraz chłodniej. Temperatura i za dnia spadnie poniżej zera, a w okolicach czwartku nocą wystąpi mróz do -7 stopni.

Zazwyczaj nie podajemy prognoz długoterminowych, ale tym razem robimy wyjątek. Kilka dni temu media informowały o „bestii ze wschodu”, która sprowadzi silny mróz. Dzisiejsze przewidywania modeli pogodowych (GFS) nie potwierdzają tych rewelacji. W okolicach 20 stycznia w Poznaniu mogą wystąpić dni z temperaturami do -2 czy -3 stopni (a nocą -5, -7), jednak siarczystych mrozów nie widać na horyzoncie.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie