Piękna pogoda w Poznaniu. Stary Rynek, koziołki na wieży ratusza

Poznań – pogoda na święta: całkiem pogodnie i nawet do 20 stopni

by

in

Przed nami całkiem pogodna i ciepła Wielkanoc. Choć słońce i wysokie temperatury mogą zachęcać do wyjścia, pamiętajmy: jeżeli nie musimy, siedźmy w domu!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na święta 10-13 kwietnia

Piątek, 10 kwietnia

Piątek będzie dosyć pogodny, z zachmurzeniem umiarkowanym. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 12ºC. Wiatr słaby.

Nocą sucho i z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura spadnie do 3ºC. Wiatr powieje słabo.

Sobota, 11 kwietnia

To będzie całkiem ładna sobota. Poranek niemalże bezchmurny, popołudniu przybędzie chmur. Padać jednak nie powinno. Temperatura maksymalna osiągnie 16ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie nam zachmurzenie małe do umiarkowanego. Termometry nad ranem wskażą 4ºC. Wiatr słaby, padać nie będzie.

Niedziela, 12 kwietnia

W niedzielę wielkanocną się ociepli (na jeden dzień) – nawet do 20-21ºC! Ponadto dzień będzie bardzo pogodny: zachmurzenie małe, bez opadów. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie spadać.

Nocą bezchmurnie i sucho. Temperatura minimalna osiągnie 10ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów czy wyjścia do sklepu (w końcu niedziela handlowa!), bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Zostań w domu: internauci zachęcają do samokwarantanny w obliczu koronawirusa

Poniedziałek, 13 kwietnia

Ostatni świąteczny dzień upłynie pod znakiem „mlecznego zachmurzenia”, czyli takiego, zza którego przebija Słońce. Temperatura wzrośnie do 13ºC. Wiatr słaby, niewykluczone opady deszczu.

Noc z poniedziałku na wtorek zimna, nad ranem termometry wskażą 2ºC. Poza tym sucho i z zachmurzeniem małym. Wiatr powieje słabo.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie