Poznań Betlejem Poznańskie jarmark święta

W Poznaniu pojawiają się ozdoby świąteczne, rozstawia się Betlejem Poznańskie

by

in

Mamy połowę listopada. Święta Bożego Narodzenia powoli się zbliżają. Widać to także po pojawieniu się pierwszych ozdób świątecznych na ulicach i rozstawianiu się jarmarku na Placu Wolności.

Ulice przyozdobione instalacjami świetlnymi

Rozpoczął się montaż ozdób świątecznych przy poznańskich ulicach. Pierwsze pojawiły się już np. na Rondzie Kaponiera. Tam doszło też do małego incydentu – zbyt nisko zawieszona ozdoba uniemożliwiła przez moment ruch tramwajów. Zostało to szybko naprawione.

Poznań Betlejem Poznańskie jarmark święta
Ozdoby na ulicach Starego Miasta w Poznaniu

Ozdoby pojawiają się też na staromiejskich uliczkach. Tak jak w ubiegłym roku towarzyszyć nam będą instalacje świetlne w wyjątkowych punktach miasta – np. na Starym Rynku.

Betlejem Poznańskie już w sobotę

Na Placu Wolności trwają prace nad jarmarkiem bożonarodzeniowym. Powstają pierwsze stragany i pojawiają się elementy konstrukcyjne karuzel. Podobnie jak w ubiegłym roku, przy Fontannie Wolności stanie 33 metrowy diabelski młyn!

Poznań Betlejem Poznańskie święta jarmark
Fot. @michalina.brokos / Instagram

Betlejem Poznańskie rusza na Placu Wolności w sobotę, 17 listopada. 1 grudnia wystartuje druga część jarmarku na Starym Rynku. Betlejem Poznańskie potrwa do 21 grudnia.


Comments

Jedna odpowiedź do „W Poznaniu pojawiają się ozdoby świąteczne, rozstawia się Betlejem Poznańskie”

  1. […] 1 grudnia rozświetlą się także ozdoby świąteczne. Ich montaż opisywaliśmy na początku listopada. […]

Dodaj komentarz