Poznań Stary Rynek Ratusz centrum pogoda turystyka

Poznań za pół ceny 2020: startuje wirtualna edycja

by

in

„Poznań za pół ceny” to akcja promująca turystyczne walory Poznania. Pomimo ograniczeń, od 2 do 10 maja 2020 potrwa wyjątkowa wirtualna edycja.

Czym jest akcja Poznań za pół ceny?

Podstawową ideą akcji jest popularyzowanie w Polsce i za granicą możliwości spędzenia czasu w Poznaniu. Stolica Wielkopolski mimo wielu turystycznych walorów jest często utożsamiana jedynie z miastem biznesowym. Obniżenie cen o 50% na usługi turystyczne jest więc pretekstem, by zwrócić uwagę na Poznań. Wbrew panującemu przekonaniu, że „nic się tu nie dzieje”, stolica Wielkopolski to atrakcyjne miasto.

Pandemia koronawirusa „zamroziła” turystykę i usługi z nią związane. Restauracje nie przyjmują gości, hotele nie działały, zamknięto część atrakcji turystycznych. Dlatego w 2020 roku akcja „Poznań za pół ceny” odbędzie się wirtualnie.

Utrzymujemy dwa filary akcji czyli unikalny program turystyczny i doskonałą jakość poznańskich usług turystycznych w okazyjnej cenie, ale przenosimy te filary w nowy wymiar – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.
Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Czytaj też
Dlaczego zakrywamy nos i usta? Jak prawidłowo nosić maseczkę?

Poznań za pół ceny 2020: program

W tym roku z „wyprzedaży” w Poznaniu skorzystamy od poniedziałku 4 maja do niedzieli 10 maja. Na mieszkańców i turystów czeka sporo atrakcji.

W tegorocznym programie znalazły się wirtualne spacery po mieście z przewodnikami a także zwiedzania on-line poznańskich wystaw i muzeów. Można także zakupić rozmaite usługi turystyczne w postaci voucherów do wykorzystania w przyszłości. W ten sposób można zaplanować weekend w Poznaniu i okolicach, kupując obiad w restauracji lub nocleg w hotelu do wykorzystania później. Będzie można dzięki temu nie tylko skorzystać z atrakcyjnych zniżek, ale także wesprzeć poznańską branżę turystyczną.

Vouchery i promocje

Znajdziesz tutaj oferty do nabycia teraz, w promocyjnej cenie, a do wykorzystania później. Swoje propozycje przedstawiło kilkanaście poznańskich hoteli, restauracje, atrakcje turystyczne i rekreacyjne.

Oprowadzanie online

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, nie ruszając się z domu! Znajdziesz tutaj filmy przygotowane przez poznańskich przewodników lub we współpracy z nimi. Pozwolą one przybliżyć wam nasze miasto, a gdy do niego przyjedziecie, poczujecie się jak w domu.

Wirtualne zwiedzanie

Sposób na zwiedzanie miasta dzięki różnym narzędziom internetowym. Wirtualne spacery czy przewodniki na bazie panoram i zdjęć 360° pozwalają stać się turystą bez wychodzenia z domu. Znajdziesz tu panoramy Poznania i wirtualne spacery po najciekawszych poznańskich atrakcjach turystycznych.

Inicjatywy towarzyszące

To działania mające na celu wsparcie turystyki. Firmy, instytucje i władze samorządowe od marca kreują różne inicjatywy. Specjalny bilet do CK Zamek? Wsparcie firm, które dziś nie mogą działać? Listy restauracji oferujących jedzenie na wynos/z dostawą? To i o wiele więcej znajdziesz w tej kategorii.

Poznań za pół ceny 2020 – wydarzenie na Facebooku

Jak korzystać z atrakcji podczas akcji Poznań za pół ceny?

Nie musisz mieć karty turystycznej ani niczego podobnego. Wystarczy wejść na powyższe strony i wybrać interesującą ofertę. Niektóre punkty programu są bezpłatne, inne (np. vouchery do wykorzystania w przyszłości) wymagają zapłaty.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie