Poznań pogoda Chwaliszewo Park Stare Koryto Warty

Coraz cieplej, ale bez szaleństw – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Ten tydzień jest co prawda pogodny, ale dosyć chłodny. Co przyniosą kolejne dni? Sprawdź prognozę na weekend dla Poznania!

Czytaj także: Bazgroły sposobem na wandalizm – czwarta edycja akcji „Przystanek jak malowany”

Czwartek, 11 kwietnia

Prognozę rozpoczynamy od dosyć pogodnego czwartku. Niebo pokryją cienkie chmury piętra niskiego. Deszcz na pewno nie spadnie. Temperatura nadal dosyć niska, wzrośnie do maksymalnie  7ºC. Wiatr słaby, ale niosący chłodne powietrze, tak więc zwiększy odczucie chłodu.

Tylko do czwartku możesz zabrać głos w konsultacjach projektu przebudowy ulicy Kilińskiego na Jeżycach:

Miasto konsultuje projekt przebudowy ulicy Kilińskiego

Noc z czwartku na piątek nadal sucha, ale niebo zachmurzy się trochę bardziej. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie -1ºC, lokalnie będzie jeszcze silniejszy mróz.

Piątek, 12 kwietnia

Piątek będzie trochę gorszy pogodowo od czwartku. Rano pogodnie, popołudniu się zachmurzy. Niewykluczony słaby deszcz. Nadal chłodno, termometry wskażą maksymalnie 7ºC. Wiatr słaby i wzmacniający odczucie chłodu.

Noc sucha i pochmurna. Nadal chłodno, temperatura spadnie do 2ºC. Niewykluczone lokalne przymrozki.

Sobota, 13 kwietnia

Weekend w Poznaniu rozpocznie się raczej pochmurno – niebo przykryją chmury, z których czasami wyłoni się słońce. Temperatura osiągnie maksymalnie 10ºC. Z wiatrem bez zmian: słaby i delikatnie wzmacniający uczucie chłodu.

Noc z soboty na niedzielę pochmurna i cieplejsza od poprzednich, temperatura minimalna wyniesie 4ºC. W okolicach północy możliwe przelotne opady deszczu.

Niedziela, 14 kwietnia

Niedziela przyniesie lekka poprawę pogody. Niebo się rozpogodzi, a w dodatku zrobi się cieplej. Termometry około godziny 13 wskażą 12ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h

14 kwietnia to handlowa niedziela.

Nocą z niedzieli na poniedziałek temperatura spadnie do 3ºC. Będzie sucho i pogodnie, obserwacja gwiazd nie sprawi problemu.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 15/16 kwietnia nie są jeszcze pewne. Słoneczna pogoda z temperaturą w ciągu dnia do ~12ºC powinna się utrzymać. Od środy możliwe ocieplenie.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać niezłą pogodę i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc ?

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie