Poznań ulica Kilińskiego po przebudowie

Miasto konsultuje projekt przebudowy ulicy Kilińskiego

by

in

Ofensywa konsultacyjna trwa. Miasto prezentuje mieszkańcom projekt przebudowy ulicy Kilińskiego i pyta się o opinie. Projekt przewiduje odnowę nawierzchni i dużo zieleni.

Tylko do 5 kwietnia można nadsyłać uwagi do koncepcji prowadzenia ruchu rowerowego na ulicy Pułaskiego:

Trwają konsultacje rozwiązań rowerowych na ulicy Pułaskiego

Ulica Kilińskiego do odnowy

Biegnąca od ul. 28 Czerwca 1956r. do ul. Prądzyńskiego ulica Kilińskiego jest jednym z tych miejsc na poznańskiej Wildzie, które dziś wymaga zmian. Zabudowana wysokimi, wiekowymi kamienicami, niegdyś zadrzewiona, a dziś niemal pozbawiona roślinności i zastawiona dziesiątkami parkujących samochodów. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, którzy wyrażają potrzebę zmiany takiego stanu rzeczy, Zarząd Dróg Miejskich przystąpił do opracowania projektu przebudowy ul. Kilińskiego.

Nowa ulica Kilińskiego to oczywiście nowa nawierzchnia jezdni (asfaltowa) i chodników (płyty betonowe i kostka łupana). Chodniki zostaną poszerzone, a w dodatku częściowo zabezpieczone przed parkowaniem. Na jezdni chce się dopuścić dwukierunkowy ruch rowerzystów (ruch pozostałych pojazdów bez zmian – jednokierunkowy od ul. 28 Czerwca 1956 roku do ul. Prądzyńskiego). Projektanci znaleźli miejsce na sporo zieleni: kilkanaście nowych drzew oraz duże rabaty kwiatowe i liczne krzewy. Nie zabraknie koszy, ławek i stojaków rowerowych.

Szczęścia do drzew nie ma Łazarz. Niedawno wycięto tam przy Parku Wilsona jedne z niewielu drzew, aby… urządzić skwer.

Poznań ulica Kilińskiego konsultacje projekt przebudowy
Projekt przebudowy ulicy Kilińskiego w Poznaniu. Źródło: Zarząd Dróg Miejskich. Kliknij aby powiększyć

Projekt ulicy jest zgodny z założeniami uspokojenia ruchu na Wildzie, jak i wymogami prawnymi Strefy Płatnego Parkowania (która na Wildzie pojawi się w najbliższych latach).

Zarząd Dróg Miejskich czeka na opinie projektu do 11 kwietnia. Można je wysłać listownie (do siedziby ZDM przy ul. Wilczak 17 w Poznaniu) lub mailowo (kilinskiego@zdm.poznan.pl).

Czytaj też: Poznaj projekt ul. Taczaka i Garncarskiej – budowa już za pasem!


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Miasto konsultuje projekt przebudowy ulicy Kilińskiego”

  1. […] w 2019 roku miasto konsultowało projekt przebudowy ulicy Kilińskiego na Wildzie. Obecnie nie wiemy, kiedy ta inwestycja może […]

Dodaj komentarz