Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Do piątku ciepło i z saharyjskim pyłem, w weekend ochłodzenie – prognoza Poznań

by

in

Koniec tygodnia przyniesie nam dużą przeplatankę pogodową. Raz ciepło i z zapylonym niebem, raz chłodno i z chmurami… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj także: Bazgroły sposobem na wandalizm – czwarta edycja akcji „Przystanek jak malowany”

Czwartek, 25 kwietnia

Co przyniesie nam ten dzień w Poznaniu? Ładna i słoneczną pogodę, chociaż niebo co jakiś czas przykryją niegroźne chmury. Temperatura wzrośnie do 21ºC, niewykluczone, że będzie jeszcze cieplej. Wiatr – nareszcie – słaby.

Noc z czwartku na piątek nadal sucha i pogodna. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 13ºC.

Czerwony pył saharyjski

W czwartek i piątek do Polski dotrze tzw. czerwony pył znad Sahary. Poza lekkim zmętnieniem nieba, zabarwieniem (szczególnie widocznym przy wschodach i zachodach słońca) i osadzaniu się go na ziemi nie odczujemy jego obecności.

Piątek, 26 kwietnia

Piątek będzie dosyć zbliżony pogodowo do czwartku: zrobi się bardzo pogodnie (niemalże bezchmurnie) i ciepło. W Poznaniu będzie 25ºC! Wiatr bardzo słaby, a padać czy grzmieć z pewnością nie będzie. To ostatni tak ładny dzień w tym tygodniu.

Noc nadal sucha, ale niebo szczelnie zakryją chmury. Temperatura spadnie do 13ºC. Wiatr zacznie się powoli wzmagać.

Czytaj także:

Sobota, 27 kwietnia

W sobotę w Poznaniu odczujemy duże pogorszenie pogody. Słońca raczej nie zobaczymy – zachmurzenie będzie duże i całkowite. W dodatku może padać słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalnie osiągnie 15ºC, od południa zacznie się jeszcze bardziej ochładzać. Wiatr umiarkowany, w porywach do 30-40 km/h.

Nocą z soboty na niedzielę spodziewajmy się dużego zachmurzenia i chłodu. Termometry wskażą 7ºC.

Niedziela, 28 kwietnia

Ostatni dzień weekendu przyniesie kontynuację pochmurnej pogody. Na słońce raczej nie możemy liczyć. Temperatura wzrośnie około godziny 13 do 15ºC. Wiatr słaby, padać nie powinno.

28 kwietnia to handlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie nieco cieplejsza od poprzedniej (9ºC), ale od chmur nie uciekniemy. Nad ranem możliwy deszcz.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 29/30 kwietnia nie są jeszcze pewne. W poniedziałek szykują się dosyć spore opady deszczu, we wtorek zrobi się pogodniej. Temperatura zacznie rosnąć, we wtorek do ok. 18ºC.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać całkiem dobrą pogodę do piątku i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc ?

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie