Włodzimierz Nowak powalczy o fotel prezydenta Poznania

by

in ,

Nowak wystartuje ze współtworzonego przez niego komitetu Poznań Odnowa.

Najnowszy kandydat na prezydenta Poznania od lat jest obecny w środowisku ruchów miejskich. Był członkiem stowarzyszenia My Poznaniacy, które w 2010 roku zdecydowało o wysłaniu do batalii z Ryszardem Grobelnym Jacka Jaśkowiaka – dzisiejszego członka Platformy Obywatelskiej i prezydenta Poznania. Obecnie działa w ramach stowarzyszenia Urbanator. Miasto to ludzie oraz jako radny osiedla Grunwald Południe. Ma 47 lat.

Konflikt z komitetem Prawo do Miasta

Włodzimierz Nowak w tym roku współtworzył koalicję Prawo do Miasta, która miała wystartować w tegorocznych wyborach samorządowych. W lipcu został jednak z niej wykluczony. Jak poinformowała koalicja Prawo do Miasta, Nowak dopuszczał się krytyki współkoalicjantów – między innymi Macieja Wudarskiego, dzisiejszego wiceprezydenta Poznania. Nowak domagał się rozliczenia czterech lat rządów Jacka Jaśkowiaka, w tym także efektów pracy Wudarskiego.

Zapowiedź debaty z Nowakiem

Pierwsza publiczna debata prezydencka z Nowakiem odbędzie się 28 września o godzinie 18 w KontenerArt nad Wartą.

Włodzimierz Nowak to drugi kandydat ruchów miejskich. Wspomniana koalicja Prawo do Miasta wystawiła w wyborach prezydenckich Dorotę Bonk-Hammermeister.