Dzisiaj startuje Festiwal Dobrego Smaku!

Poznań Stary Rynek kiermasz targowisko
Targowisko na Starym Rynku. Fot. Fundacja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku

Letni sezon na Starym Rynku obfituje w cykliczne zdarzenia i jarmarki. Poza Jarmarkiem Dominikańskim czy Kulturalnym Starym Rynkiem od wielu lat organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Jego dwunasta edycja zaczyna się 15 sierpnia i potrwa do niedzieli.

Jak co roku będzie można skosztować potraw z niemalże każdego zakątka Polski. Pośród kamienic Starego Miasta rozstawiony zostanie Jarmark Dobrego Smaku. To dobra okazja, aby spróbować np. serów wielkopolskich czy nalewek z Podlasia i Lubelszczyzny.

Na tym jednak nie koniec, o podniebienia odwiedzających zabiegać będą też goście z zagranicy. Zachwycimy się więc aromatem wędlin i chlebów z Wileńszczyzny, z polskich podpłomykiem o naszą atencję rywalizować będzie alzacki flammkuchen a pragnienie ugaszą belgijskie piwa trapistów i wina z lubuskiego, z dolnego śląska, ale też winnic Francji, Włoch Węgier, Rumunii, Słowenii, Austrii czy Niemiec.

Podczas festiwalu zostanie zorganizowany konkurs dla restauratorów w przyrządzaniu czerniny oraz turniej Polska Nalewka Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: