Pogoda chmury słońce deszcz Poznań

Chłodniej i wietrznie – prognoza na weekend Poznań

by

in

Tydzień mamy dosyć ciepły. Czy weekend pozwoli na wypoczynek na świeżym powietrzu? Nie do końca… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też: Miasto Poznań proponuje utworzenie Szlaku Pozytywistycznego

Czwartek, 7 marca

Ten dzień w Poznaniu przyniesie dosyć wysoką temperaturę – termometry wskażą do 15-16ºC! Rano zachmurzenie umiarkowane, popołudniu duże. Deszczu nie musimy się obawiać.

Nocą temperatura spadnie do 7ºC. Niebo będzie całkiem pogodne. Deszcz nie spadnie, za to zacznie się powoli wzmagać wiatr.

Piątek, 8 marca

Piątek nie będzie tak ciepły jak czwartek – temperatura maksymalna osiągnie 9ºC. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, wiatr powieje z prędkością w porywach do 50 km/h. Prognozy nie wykluczają słabych opadów deszczu.

Piątek to Dzień Kobiet.

Noc bezdeszczowa i chłodniejsza od poprzedniej – z temperaturą minimalną do 2ºC. Będzie za to można obejrzeć gwiazdy – chmury nie przysłonią całego nieba.

Sobota, 9 marca

Weekend w Poznaniu rozpocznie się przyjemna temperaturą – maksymalnie wynoszącą 9ºC. Ranek pogodny, popołudniu zbiorą się chmury z których spadnie deszcz. Wiatr raczej słaby.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą do 4ºC. Nie wykluczamy słabych, przelotnych opadów deszczu.

Ładna pogoda zachęca do spacerów. Park Rataje to znakomite miejsce do spacerowania, które jednak cierpi na dwa problemy…

Problematyczny Park Rataje: choroba drzew i dewastacje

Niedziela, 10 marca

Deszcz może się pojawić w niedzielę. Najmocniejsze opady mają wystąpić nad ranem. Ponadto będzie pochmurno. Spacerom przeszkodzi niezbyt wysoka temperatura (do 6ºC) i umiarkowany wiatr – w porywach do 60-65 km/h.

10 marca to Dzień Mężczyzn i jednocześnie niehandlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal deszczowa, ale ze słabszym wiatrem. Temperatura spadnie do 3ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek nie są jeszcze pewne, ale szykuje się podtrzymanie niższych temperatur – do 6-7ºC w dzień – i pochmurnej aury. Prognoza przewiduje także wystąpienie opadów deszczu, ale za to wiatr powieje słabiej. Polecam śledzić informacje pogodowe co do poniedziałku i wtorku.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie