0

Chłodniej i wietrznie – prognoza na weekend Poznań

Tydzień mamy dosyć ciepły. Czy weekend pozwoli na wypoczynek na świeżym powietrzu? Nie do końca… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też: Miasto Poznań proponuje utworzenie Szlaku Pozytywistycznego

Czwartek, 7 marca

Ten dzień w Poznaniu przyniesie dosyć wysoką temperaturę – termometry wskażą do 15-16ºC! Rano zachmurzenie umiarkowane, popołudniu duże. Deszczu nie musimy się obawiać.

Nocą temperatura spadnie do 7ºC. Niebo będzie całkiem pogodne. Deszcz nie spadnie, za to zacznie się powoli wzmagać wiatr.

Piątek, 8 marca

Piątek nie będzie tak ciepły jak czwartek – temperatura maksymalna osiągnie 9ºC. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, wiatr powieje z prędkością w porywach do 50 km/h. Prognozy nie wykluczają słabych opadów deszczu.

Piątek to Dzień Kobiet.

Noc bezdeszczowa i chłodniejsza od poprzedniej – z temperaturą minimalną do 2ºC. Będzie za to można obejrzeć gwiazdy – chmury nie przysłonią całego nieba.

Sobota, 9 marca

Weekend w Poznaniu rozpocznie się przyjemna temperaturą – maksymalnie wynoszącą 9ºC. Ranek pogodny, popołudniu zbiorą się chmury z których spadnie deszcz. Wiatr raczej słaby.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą do 4ºC. Nie wykluczamy słabych, przelotnych opadów deszczu.

Ładna pogoda zachęca do spacerów. Park Rataje to znakomite miejsce do spacerowania, które jednak cierpi na dwa problemy…

Niedziela, 10 marca

Deszcz może się pojawić w niedzielę. Najmocniejsze opady mają wystąpić nad ranem. Ponadto będzie pochmurno. Spacerom przeszkodzi niezbyt wysoka temperatura (do 6ºC) i umiarkowany wiatr – w porywach do 60-65 km/h.

10 marca to Dzień Mężczyzn i jednocześnie niehandlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal deszczowa, ale ze słabszym wiatrem. Temperatura spadnie do 3ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek nie są jeszcze pewne, ale szykuje się podtrzymanie niższych temperatur – do 6-7ºC w dzień – i pochmurnej aury. Prognoza przewiduje także wystąpienie opadów deszczu, ale za to wiatr powieje słabiej. Polecam śledzić informacje pogodowe co do poniedziałku i wtorku.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie