Poznań Święty Marcin przystanek Ratajczaka

Od czwartku nowy przystanek tramwajowy na Świętym Marcinie

by

in

Przebudowa ul. Święty Marcin od Gwarnej do Ratajczaka zbliża się do końca. Od czwartku, 7 marca pasażerowie skorzystają z nowego przystanku tramwajowego.

„Ratajczaka”: nowy przystanek

„Ratajczaka” to przystanek tramwajowy w ciągu ul. Święty Marcin tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Ratajczaka. Wypełni on lukę między znacznie oddalonymi od siebie „Gwarną”/”Zamkiem” a „Marcinkowskiego”. Od czwartku skorzystają z niego pasażerowie linii nr 2, 5, 9, 13 i 16. W przyszłości będzie można się tutaj przesiąść na tramwaj w kierunku Wildy i Dębca – po tym, jak powstanie tramwaj w ulicy Ratajczaka.

Nowy przystanek jest przystankiem wiedeńskim. Co to oznacza? Wyznaczono go na podwyższonym fragmencie jezdni. Kiedy tramwaju nie ma, jezdnią poruszają się rowerzyści i kierowcy. Kiedy podjeżdża tramwaj, piesi wchodzą/wychodzą z tramwaju, a pojazdy zatrzymują się. Przystanek wiedeński dobrze się sprawdza na Wildzie czy przy Placu Wiosny Ludów.

Pasażerowie korzystający z biletów trasowanych po zakończeniu obecnego biletu będą musieli wybrać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ZTM w celu uaktualnienia trasy.

Projekt Centrum

Przebudowa ulicy Święty Marcin wchodzi w skład Projektu Centrum – największego projektu modernizacyjnego w centrum Poznania. W najbliższych latach powstanie torowisko tramwajowe na ulicy Ratajczaka, a kompleksowa odnowa czeka ulice 27 Grudnia, Kantaka, Gwarna i Al. Marcinkowskiego. Obecnie kończy się przebudowa ul. Święty Marcin od Gwarnej do Ratajczaka. Ostateczny odbiór robót budowlanych ma nastąpić jeszcze w marcu.

Czytaj także:

Czy brak kompletu znaków uniemożliwi legalny pobór opłat za parkowanie na Świętym Marcinie?

W przededniu zakończenia prac na Świętym Marcinie – styczniowa fotorelacja [ZDJĘCIA]

We wtorek, 5 marca miasto spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami w sprawie kolejnych części Projektu Centrum.

We wtorek spotkanie w sprawie przebudowy centrum Poznania


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie


Comments

2 odpowiedzi na „Od czwartku nowy przystanek tramwajowy na Świętym Marcinie”

  1. […] doczekała się przebudowy. Mieszkańcy mogą korzystać z nowej nawierzchni, drzew, ławek i nowego przystanku tramwajowego. Kolorowe latarnie pod Alfami skrywają małą […]

  2. […] Piesi mogą korzystać z nowego przystanku wiedeńskiego „Ratajczaka”. […]

Dodaj komentarz