Od czwartku nowy przystanek tramwajowy na Świętym Marcinie

Poznań Święty Marcin przystanek Ratajczaka
Nowy przystanek na Świętym Marcinie. Fot. poznan.pl

Przebudowa ul. Święty Marcin od Gwarnej do Ratajczaka zbliża się do końca. Od czwartku, 7 marca pasażerowie skorzystają z nowego przystanku tramwajowego.

„Ratajczaka”: nowy przystanek

„Ratajczaka” to przystanek tramwajowy w ciągu ul. Święty Marcin tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Ratajczaka. Wypełni on lukę między znacznie oddalonymi od siebie „Gwarną”/”Zamkiem” a „Marcinkowskiego”. Od czwartku skorzystają z niego pasażerowie linii nr 2, 5, 9, 13 i 16. W przyszłości będzie można się tutaj przesiąść na tramwaj w kierunku Wildy i Dębca – po tym, jak powstanie tramwaj w ulicy Ratajczaka.

Nowy przystanek jest przystankiem wiedeńskim. Co to oznacza? Wyznaczono go na podwyższonym fragmencie jezdni. Kiedy tramwaju nie ma, jezdnią poruszają się rowerzyści i kierowcy. Kiedy podjeżdża tramwaj, piesi wchodzą/wychodzą z tramwaju, a pojazdy zatrzymują się. Przystanek wiedeński dobrze się sprawdza na Wildzie czy przy Placu Wiosny Ludów.

Pasażerowie korzystający z biletów trasowanych po zakończeniu obecnego biletu będą musieli wybrać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ZTM w celu uaktualnienia trasy.

Projekt Centrum

Przebudowa ulicy Święty Marcin wchodzi w skład Projektu Centrum – największego projektu modernizacyjnego w centrum Poznania. W najbliższych latach powstanie torowisko tramwajowe na ulicy Ratajczaka, a kompleksowa odnowa czeka ulice 27 Grudnia, Kantaka, Gwarna i Al. Marcinkowskiego. Obecnie kończy się przebudowa ul. Święty Marcin od Gwarnej do Ratajczaka. Ostateczny odbiór robót budowlanych ma nastąpić jeszcze w marcu.

Czytaj także:

Czy brak kompletu znaków uniemożliwi legalny pobór opłat za parkowanie na Świętym Marcinie?

W przededniu zakończenia prac na Świętym Marcinie – styczniowa fotorelacja [ZDJĘCIA]

We wtorek, 5 marca miasto spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami w sprawie kolejnych części Projektu Centrum.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie

2 odpowiedzi na temat “Od czwartku nowy przystanek tramwajowy na Świętym Marcinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: